Zapytaj nas o wszystko: dungeony

The-Elder-Scrolls-Online-Gets-First-Screenshots-More-Details-8

Czy w ESO są dungeony z wieloma wejściami i wyjściami, które umożliwiają dostanie się do środka na różne sposoby? W poprzednich grach dungeony były dość linearne i ciężko było się zgubić.

Dungeony ESO oferują nieco rozgałęzionych ścieżek i często mają przydatne wyjścia na samym końcu, jednakże naszym zamysłem jest aby wyzwania w dungeonach skupiały się raczej na walkach niż na próbach odnalezienia się w nich.

1900748765

W poprzednich grach The Elder Scrolls zawsze mieliśmy możliwość odwiedzenia jaskini, starego fortu czy zatopionej łodzi aby odkrywać, grabić i plądrować. Skoro ESO to MMO, czy nadal będzie taka możliwość i nie będziemy napotykać innych graczy, lub czekać aż przeciwnicy i łupy się zrespawnują, czy też to wszystko ma być przeznaczone jedynie do gry grupowej?

Elder Scrolls Online jest skonstruowane tak, aby było płynną przygodą. Przemierzając świat napotkasz jaskinie, forty, krypty, dungeony etc. Pewne rzadkie lokacje będą dla osób grających solo, a część dungeonów jest zrobiona dla grup składających się tylko z graczy, których sam wybierzesz. Jednakże większość lokacji będzie dostępna dla każdego. Część z nich może być zbyt niebezpieczna dla ciebie z powodu aktualnego poziomu, ale zawsze możesz wrócić kiedy staniesz się potężniejszy i ukończyć je samemu. Lepiej jednak wziąć kumpla, albo stworzyć grupę z przechodzącym obok graczem jeśli jest zbyt ciężko, bo to wszystko część zabawy.
Elder-Scrolls-Online-Skyrim-bridge

Czy będą limity odwiedzin w dungeonach, czy możemy robić ten sam dungeon z różnymi znajomymi w kółko jeśli chcemy?

Nie mamy w planach użycia lockoutów. Możesz przechodzić dungeon tak często jak tylko masz ochotę.

Czy potwory w dungeonach mają możliwość zmiany broni i roli w trakcie walki tak jak gracze?

Kilka potworów ma taką możliwość. Przykładem jest Molag Bal.

Jestem nowy w MMO i trochę się denerwuję jeśli chodzi o ten aspekt gry. Jestem jednak wierny serii The Elder Scrolls i mam nadzieję, że będę mógł pograć w ESO. Moje pytanie na temat dungeonów brzmi: Czy muszę być częścią drużyny aby wziąć udział w każdym dungeonie? Czy dungeony dla drużyn będą dobrze oznaczone dla kogoś takiego jak ja?


Damy ci znać czy dungeon potrzebuje więcej osób do przejścia za pomocą ikonek w grze. Dungeony, które wymagają grupy mają unikalne ikony. Chcemy aby te miejsca były nieco stresujące, ale mają być głównie zabawą. Jeśli nigdy nie przechodziłeś dungeonu z przyjaciółmi, jest to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, których nie możesz przegapić.

preview

Jeśli zginiesz w dungeonie, a członkowie twojej drużyny nie mogą cię ożywić, czy będziesz w stanie dołączyć z powrotem do grupy po zrespawnowaniu?

Każdy dungeon ma kapliczki, w których zawsze możesz się odrodzić. Nigdy nie będziesz zmuszony do opuszczenia drużyny z powodu śmierci.

Chciałbym wiedzieć, czy wrodzy NPC będą w innych lokacjach za każdym razem kiedy grupa graczy wchodzi do dungeonu, czy też będą w tym samym miejscu. Na przykład przy pierwszym spotkaniu będzie kilku łuczników, rycerz i uzdrowiciel, a następnym razem w tym dungeonie spotkamy kilku uzdrowicieli i paru rycerzy?

Każdy grupowy dungeon oferuje zadanie, które czasami może zmienić miejsce, zachowanie czy typy spotykanych potworów.

elder-scrolls-online-ps4

Czy znajdziemy ciasteczka w dungeonach? :3

Zapewne zdajecie sobie sprawę, że w tych czasach nie ma ciastek. Nikt nie ma pewności dlaczego. Niektórzy wierzą, że wybuch Knahateńskiej Grypy jest bezpośrednio powiązany z okrągłymi wypiekami, co wyjaśnia podłużny kształt chleba powszechny w tych czasach. Jeszcze inni wierzą, że Sheogorath sprawił, że cukier stał się solą podczas wypiekania ciastek. Mówi się, że zrobił to w momencie w którym jeden z jego sług zbytnio się z nim spoufalił i zwrócił się do niego w dość niestosowny sposób (prawdopodobnie chodzi o „Cukiereczka”). Zapewne w żadnej z tych teorii nie ma ani krztyny prawdy. Bardziej prawdopodobnym jest to, że bardzo kiepska partia Bosmerskich Mięsnych Ciastek, które miały być darem dla Cesarza, podrażniły jego żołądek i wydał on edykt nakazujący zabić każdego piekarza mającego ciastka w menu. Tak więc nie, nie dostaniesz ciasteczka.

W ostatnim artykule na temat dungeonów ujawniliście, że przeciwnicy funkcjonują na zasadzie zbiorowego aggro. Jeśli jeden zostanie zaatakowany, reszta zareaguje. Co to znaczy dla skradających się postaci, które będą próbowały zmniejszyć ilość przeciwników zanim reszta grupy wkroczy do walki?

Rozpoczynanie walki z grupą przeciwników atakiem z zaskoczenia jest świetną taktyką, jednak kiedy grupa wkroczy do walki, będziesz potrzebował specjalnych zdolności (jak Płaszcz Cieni Nightblade’a) aby znowu stać się niewidzialnym.