Zapytaj nas o wszystko: Aldmeri Dominion cz.1

Witamy w kolejnym odcinku ESO “Ask Us Anything” (Zapytaj nas o wszystko). Tym razem zajmiemy się Aldmeri Dominion.

Jak założono Aldmeri Dominion? – przez Luke Heys

Jest to pomysł Królowej  Ayrenn, który powstał po przejęciu tronu Alinor. Podróżując przez Tamriel zanim powróciła i i została władczynią  zobaczyła jakie zło kroczy po świecie i przysięgła coś z tym zrobić. W tym samym czasie Leśne Elfy (Wood Elves) i Khajiit mieli własne problemy i bardzo potrzebowali sojuszników, tak więc 3 te obozy połączyły siły i utworzyły Aldmeri Dominion.

Co skłoniło Bosmers aby dołączyć do Dominion?  – przez Tamás Várfalvi

Po ostatniej wojnie domowej z Camorans, Valenwood byli słabi i rozproszeni. The Cabal, którzy rządzili Imperial City wykorzystali to wysyłając Colovian aby przejęli część terenów Wood Elves. Król Aeradan szukając sprzymierzeńców do walki z  Colovians, zawarł pakt z Queen Ayrenn i Dominion.

Czy Elsweyr będzie w TESO? – przezJacob Wilde

Tak. W momencie startu gry będziesz mógł zwiedzić dwa zakątki w  Elsweyr: wyspę na południowym wybrzeżu i północno-wschodni zakątek Anequina, niedaleko miasta Dune i Fort Sphinxmoth. Większość Elsweyr jest ciągle pod wpływem Knahaten Flu i nie jest to miejsce dla tych którzy chcąc uniknąć epidemii.

 

Czy gracze Khajiit w The Elder Scrolls Online będą mieć możliwość wybrania podgatunków, czy jedynym dostępnym będzie Suthay-raht? Wiem, że to najpopularniejsza rasa, ale czy jest wyjaśnione czemu każdy Khajiit którego spotkasz w Vvardenfell, Cyrodiil i Skyrim są rasy Suthay-raht? Czy inne rasy nie opuszczają Elsweyr? – przez Brandy Dills

Pośród Khajiit, rasie humanoidów która wywodzi się z Elsweyr,  Suthay-raht są najczęstszą odmianą. W momencie startu gry wszyscy zarówno gracze Khajiit jak i NPC będą odmianą Suthay-raht. Czy będą inne odmiany w przyszłości? Czas pokarze! :)

 

Było bardzo dużo historii w Valenwood w przeszłości. Czy było to dla was fajne tworzyć coś w Tamriel, co nie zostało opisane dokładnie w pozostałych grach? – przez Chris McNamara

Wiemy z obecnej wiedzy o Valenwood że  jest wielkim terenem leśno/dżunglowym. Połącz to z tym co widzisz w The Elder Scrolls III: Morrowind, a my już zajmiemy się resztą. Możliwość pobierania wskazówek z obecnej wiedzy, tak aby stworzyć nowy świat, była dla nas naprawdę fajnym przeżyciem.

Chciałbym dowiedzieć się więcej o kulturze Wood i High Elves. Jest to kultura która na pewno pokazuje głębie tych ras. Jakie lubią rozrywki? Czy Wood Elves lubią poezję? Czy High Elves polują dla sportu? Czy są jacyś ulubieni wokaliści Elfów? Jak Lord Elfów spędza wolny wieczór? Jakie formy sztuki były popularne przez stulecia? – przez Joakim Brorson

Zarówno High Elves i Wood Elves mają bardzo bogatą i szczegółową przeszłość. Te antyczne rasy miały bardzo wiele czasu aby rozwinąć swoją historię. Oczywiście my postaraliśmy się aby możliwie jak najwięcej takich informacji umieścić w grze poprzez dialogi w questach, książki, muzykę, przedmioty.

Jak ugryziecie problem kanibalizmu Bosmerów? Z czego czerpaliście inspiracje do stworzenia dżungli Valenwood i kultury bosmerów ? Ayleid maczali w tym place? – przez James Craven

Dla Wood Elves, kanibalizm ma rytualne znaczenie i jest to sprawa raczej prywatna. Jest bardzo dużo wiedzy o Valenwood i Bosmer w Elder Scrolls, ale mogłeś się jeszcze do niej nie dokopać.  Po tym, jak Cesarzowa Alessia’s i jej armia niewolników wypędziła Ayleids z Cyrodiil, wielu z nich schroniło się w Valenwood, tak wiec ruiny Ayleid są dość pospolite w tym regionie.

 

Mówi się, że budynki Alinor wyglądają jak by było zrobione z „szkła i skrzydeł insektów.” Jeśli wyspy Summurset są dostępne w grze to czy będzie możliwość zobaczenia Kryształowej Wieży? – przez Callum Parker

Kiedy The Elder Scrolls Online wystartuje to grywalną częścią wyspy Summerset będzie Auridon, wielka wyspa pomiędzy Summerset a kontynentem, włączając w to miasta Firsthold i Skywatch. Architektura elfów jest bardzo piękna, ale też praktyczna, wykorzystują prawdziwe materiału. Architekci nie stworzą budynku z poezji!