Wampiryzm

Przez wieki z niewiadomych przyczyn, dolegliwość powszechnie znana jako wampiryzm przekazywano na różne sposoby, jak również przyjmowano przez wyznawców krwi. Postaram się wyjaśnić, najlepiej jak potrafię, cechy wampiryzmu wspólne dla naszej ery, znane jako Noxiphilic Sanguivoria, aby lepiej wyposażyć czytelnika w rozpoznaniu tego rodzaju choroby. Po pierwsze zalecam unikania osób podejrzanych o wampiryzm i na pewno nie próbowania jakichkolwiek konfrontacji z nimi. Wampiry wszystkich odmian posiadają nadprzyrodzoną siłę i potrafią szybko pokonać nawet najbardziej doświadczonych myśliwych. Noxiphilic Sanguivoria, jak sama nazwa wskazuje, nie są one osłabiane przez światło dzienne, jak w innych odmianach wampiryzmu. Są wzmocnione w godzinach nocnych, a ich rany błyskawicznie się sklepiają. Cechy wyglądu i sprawności fizyczne są zależne od poziomu głodu, który potrafi przebudzić prawdziwe wynaturzenie wampiryzmu, umożliwiające szybkie i bezszelestne poruszanie się w mroku, jakby ich ciała lekko lewitowały w powietrzu. Sen czy też zwykłe pożywienie nie potrafią zapewnić im dostatecznej ilości energii, lecz łowiecki instynkt z żądza krwi, zaspakajają głód i przywracają chociaż cząstkę ludzkich cech na jakiś czas. Jedną z bardziej dzikich teorii jest ta w której, Hircine i Molag Bal zapoczątkowali powstanie pierwszych cierpiącym na Noxiphilic Sanguivoriai, oraz ich zamiłowanie do księżycowego światła. Wampiry z którymi przeprowadzono wywiad w ciężkiej sedacji, swój moment dotknięcia chorobą, opisały jako sen w którym stały się ofiarami jakiegoś strasznego rytuału i zanurzenie się w kałuży czarnej krwi. To czy postępowanie choroby rzeczywiście obejmuje tak przerażający rytuał, czy też to tylko zwykła halucynacja, niestety trudno to stwierdzić bez doświadczenia z pierwszej ręki.

 

Jak zarazić się wampiryzmem?
Można to zrobić na trzy wymienione poniżej sposoby:

1. Walcząc z Blood-Fiend’ami – Te wampiry znane są z tego, że pojawiają się tylko w nocy, zazwyczaj około północy czasu gry w kilku miejscach dla każdej z frakcji. The Rift, Bangkorai oraz  Reaper’s March. Nie ma potrzeby zabijania krwiopijcy, wystarczy że utrzymamy walkę jak najdłużej i sprowokujemy go do ugryzienia. Chodzą pogłoski że przy pełni księżyca jest największą szansą na odnalezienie tych wampirów i zarażenie się wampiryzmem. 

2. Ugryzienie przez gracza będącego wampirem i posiadającego umiejętność Blood Ritual. Gracze ci mogą zarażać raz na siedem dni w specjalnych wampirzych ołtarzach, znajdujących się w The Rift, Bangkorai oraz Reaper’s March.

3. Kupienie za 1500 koron w Crown Store w zakładce Upgrades – Skill Line. To jest najłatwiejszy sposób na uzyskanie wampiryzmu na własną rękę. Wszystko, czego potrzebujesz, to mieć wystarczającą liczbę Koron na swoim koncie.

Po ugryzieniu mamy 7 dni na udanie się do wampirzej świątyni i wykonanie zadania Scion of the Blood Matron.

 

Poźiomy głodu

poziomy-glodu
Poziom 1 – Odzyskiwanie zdrowia bez zmian, obrażenia od ognia bez zmian, koszt umiejętności bez zmian.
Poziom 2 – Odzyskiwanie zdrowia osłabione o 25%, obrażenia od ognia zwiększone o 15%, koszt umiejętności obniżony o 7%.
Poziom 3 – Odzyskiwanie zdrowia osłabione o 50%, obrażenia od ognia zwiększone o 20%, koszt umiejętności obniżony o 14%.
Poziom 4 – Odzyskiwanie zdrowia osłabione o 75%, obrażenia od ognia zwiększone o 25%, koszt umiejętności obniżony o 21%.

 

Jak wyleczyć się z wampiryzmu?
Wystarczy udać się do kapłana Arkaya, którego znajdziemy w gildii magów na kontynencie The Rift.

 

22.11.2018 opublikowała: Elizabeth