Tworzenie ESO: Dreugh

Dziś zabieramy was za scenę abyście zobaczyli jak tworzymy Dreugh—jednego z najstraszniejszych typów potworów w The Elder Scrolls Online

Poznajcie dreugh, stwora którego możecie znać z poprzednich gier Elder Scrolls, włączając w to Morrowind Oblivion.  W The Elder Scrolls Online, członkowie Ebonheart Pact jako pierwsi spotkają dreugh w regionie Morrowind’s Stonefalls.

Tworzenie stworów w The Elder Scrolls Online opierało się głównie o dostępną wiedzę i concept arty, a oto kilka z nich.

Dreugh mają dwie różne morfologie: Wodne Dreugh i Ziemne Dreugh.  Dreugh wyewoluowali do postaci ziemnych Dreugh w okresie ich cyklu życiowego zwanego Karvinasim, gdzie rosną im nogi i około roku spędzają na lądzie.  Dreugh są głównie znajdywanie w wschodniej części Tamriel, ale można ich też spotkać na wybrzeżach.  Ziemne Dreugh  można znaleźć na wyspie Cyrodiil.

Dreugh, według legend byli kiedyś o wiele bardziej inteligentni i cywilizowani.  Mankar Camoran’s Mythic Dawn Commentaries wspominał o królach Dreugh, długi konflikt z Dunmer (którzy zabijali ich dla skóry i wosku) spowodował zdziczenie tych bestii.  Dreugh podobno czcili bóstwo zwane Ruddy Man, którego z kolei uważa się za manifestacje Molag Bal.

Teraz tworzymy modele stworów na podstawie wiedzy i concept art.  Oto przykład jednego z gotowych modeli w  The Elder Scrolls Online.

Po stworzeniu modelu, przeszliśmy to zaprogramowania ich normalnego i bitewnego zachowania i animacji, dodaliśmy ich unikatowe zdolności, audio, efekty. Na poniższym filmiku widać to akcji:


1 comment