Pierwsze kroki

Jeśli rozpoczęliśmy swoją przygodę w świecie ESO po raz pierwszy, to warto wiedzieć o kilku istotnych rzeczach:

1. Nie przejmuj się brakiem wierzchowca i nie marnuj złota na jego zakup, ponieważ otrzymasz go za darmo w nagrodach za levelowanie swojej postaci.
2. Uzupełniaj umiejętności na pasku, aby się rozwijały przy zdobywanym doświadczeniu i nie przejmuj się ich wyborem, ponieważ możemy na wszelki sposób zmieniać rozwój swojej postaci w specjalnych do tego miejscach.
3. Nabyte przedmioty możemy odkładać na przechowanie u bankierów.
4. Za opłatą możemy zwiększyć pojemność naszego plecaka (inventory) u jednego z NPC.
5. Jeśli posiadamy wierzchowca, warto każdego dnia odwiedzać tresera i za drobną opłatą ulepszać stopniowo prędkość, pojemność lub wytrzymałość.

treser
6. Do wzmocnienia naszej postaci, bardzo istotny jest „mundus stone” który zdecydujemy się wybrać.  Mundus Stones <– Kliknij aby zobaczyć szczegóły.
7. Warto zaopatrzyć się w zbroje z traitem „trainining” do zwiększenia otrzymywanych punktów doświadczenia.

traininig

kliknij aby powiększyć

8. Odpowiednie jedzenie zwiększa na jakiś czas życie, zręczność i manę naszej postaci.

jedzenie

Crown Fortifying Meal: zwiększa maksymalne zdrowie o 5367 ,magię o 4932 i wytrzymałość o 4932 na 2 godziny.
Dubious Camoran Throne: zwiększ regenerację wytrzymałości o 319 i maksymalną wytrzymałość o 3192, maksymalne zdrowie o 3511 przez 2 godziny.
Witchmother’s Potent Brew: zwiększa maksymalną magię o 3192 i życie o 3192, regeneracje many o 319 na 2 godziny.

Jedzonko te można już jeść od 1 poziomu postaci, a jego efekty są skalowane w zależności od twojego levelu. Dwa ostatnie łatwo można znaleźć u kupców gildyjnych.

9. Aby przemieszczać się w dowolny zakątek Tamriel i to za darmo, wystarczy dopisać się do społecznościowej gildii z aktywnymi członkami, najlepiej handlowej w której możemy również wystawiać swoje przedmioty na sprzedaż. (Tutaj znajdziesz spis gildii do których łatwo można się dopisać). By móc użyć teleportu za darmo, wystarczy wejść w zakładkę członków gildii i tam wśród graczy online, wybieramy dowolną nazwę miejsca do którego chcemy się przenieś. (klikamy prawym przyciskiem myszy na nick gracza i wybieramy opcję „travel to player”).
10. Warto jak najszybciej dopisać się do gildii wojowników i magów u których otrzymamy dodatkowe umiejętności do rozwoju.

mapa stonefalls 5

11. Zbieraj napotkane skyshardy, książki i czytaj regały z książkami.
12. Polecam zaopatrzyć się w addony, które zaznaczą nam na mapie lokacje skyshardów i książek.
Co to są addony? To coś w rodzaju modyfikacji do Elder Scrolls Online, które mogą ułatwić nam grę, zmieniając wygląd interfejsu, zaznaczyć nam na mapie skyshardy, książki i wiele innych.

Przydatne addony:
SkyShards (wyswietla skyshardy na mapie)
LoreBooks (wyswietla książki na mapie)
Votan’s Minimap (mini mapa)
BuffTimers (wyświetla czas buffów)
AvesomeGuildStore (pomocny addon do wyszukiwania przedmiotów u kupców gildii)

Jeśli chcemy zainstalować addony do naszej gry, koniecznie jest pobranie programu minion <– kliknij aby przejść do instalacji

13. Odblokowanie głównych umiejętności leczących wymaga trochę czasu i zaczynając grę, często jesteśmy zmuszeni sobie radzić bez nich.

Momentum –> Morf na Rally: Za kosz 4051 staminy, zwiększa obrażenia broni o 20 % przez 33 sekundy, leczy 119 punktów życia co 2 sekundy gdy jest aktywny i dodatkowe 184 punkty życia po wygaśnięciu. Ostateczne leczenie jest zwiększone do 564 %, proporcjonalnie do czasu, w którym Rally był aktywny. Wymagane rozwinięcie broni dwuręcznej i jej użycie.
Vigor –> Morf na Resolving Vigor: Za koszt 3511 staminy, uzdrawia twoje życie o 1428 w ciągu 5 sekund i pobliskich sojuszników do 1104 zdrowia w ciągu 5 sekund. Dostępny jest w umiejętnościach Alliance War, które pojawią się dopiero po uczestnictwie w PvP lub otrzymaniu punktów alliance. 
Steadfast Ward –> Morf na Healing Ward: Za koszt 4590 many, absorbuje obrażenia w zależności od stopnia otrzymywanych obrażeń i uzdrawia. Wymagana jest laska restoration i jest skuteczny gdy rozwijamy postać w kierunku magii.
Rushed Ceremony –> Morf na Breath of Life: Za koszt 4590 many, leczy ciebie lub sojusznika o 1236 punktów zdrowia. Umiejętność dostępna tylko u templara.
Dragon Blood –> Morf na Coagulated Blood: Za koszt 4320 many, leczy 33 % brakujących punktów zdrowia, dodaje 20% odzyskiwania zdrowia, 20% odzyskiwania wytrzymałości i regenerację zdrowia o 20 % przez 20 sekund. Umiejętność dostępna tylko u dragonknighta.

 

 

20.10.2018 opublikowała: Elizabeth