Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Offtopic / 100 pytań do...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dalik dnia Styczeń 09, 2019, 13:24:38 pm  »
Zacząłem grać w TESO (lepiej późno niż wcale  8) ) i trochę gubię się w tym wszystkim.
Liczę na to, że odpowiecie świeżakowi na wszystkie pytania, bym mógł w pełni cieszyć się tą bardzo dobrą grą.
Gram na PS4, posiadam Podstawkę, Morrowind oraz Summerset.

Lecimy:
1. gdzieś wyczytałem: Crown Fortifying Meal: zwiększa maksymalne zdrowie o 5367 ,magię o 4932 i wytrzymałość o 4932 na 2 godziny. Po wylogowaniu czas się zatrzymuje?
2. Jak dostać się na wyspę Summerset?
3. Dlaczego w menu wyboru postaci przed zalogowaniem moja postać wygląda inaczej niż po zalogowaniu gdy otwieram ekwipunek?
4. Gdzie mogę kupić jakiegoś wierzchowca, o ile nie dostanę go za free jak osiągnę jaki lvl?
5. gdzie mogę poczytać o itemach,surowcach, bo mam bardzo dużo i nie wiem które sobie zachować, a których się pozbyć?
6. Jak nie mam gildii to mogę handlować inaczej niż sprzedawać do merchanta?
7. Zbieram i kraftuję itemki, ale one wyglądają słabo. Skąd ludzie mają takie piękne postacie?
8. Stworzyłem kiedyś postać , ale ryj ma brzydki. Czy już teraz jego nie da się zmienić? Muszę tworzyć nową postać ?
9. Czy jest jakiś max lvl w tej grze?
10. O co biega z tymi duszami, kiedy zginę? Czasem mogę się respić tam gdzie padłem innym razem muszę w kapliczce.
11. Na PC klawisz TAB odpowiada chyba za ustawienie targetu. Jaki klawisz odpowiada za to na padzie PS4?
Na razie tyle. Pogram trochę to zapewne coś jeszcze dopiszę.
2
Offtopic / Przeniesienie konta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeVoss dnia Grudzień 19, 2018, 18:44:03 pm  »
Witam , gram w tej chwili przez steam ale niestety często są problemy z zalogowaniem dlatego chciałbym się przenieść na serwer i tutaj mam pytanie czy można takie konto przenieść ( postacie , domy itp ) ?
3
Inne gry / Odp: W co aktualnie gracie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico_76 dnia Grudzień 18, 2018, 03:55:45 am  »
Ostatnio siedzę sobie pod wodą na subnautica w trybie creative. Tryb ma i wady i zalety.
Z zalet: nieograniczony dostęp do surowców, nic nie trzeba zbierać, można od razu budować wszystkie struktury bez szukania planów. Druga zaleta to nienachalna fabuła, można ale nie trzeba jej robić. Dodatkowo nie ma głodu, pragnienia i tlenu w butli, można też schodzić niżej bez ryzyka ciśnienia.
A podstawowa wada jak dla mnie jest taka, że wszystko jest dostępne od razu i można zgłupieć, zwyczajnie za dużo wszystkiego. Na start komplet narzędzi i wszystkie schematy. A do tego wchodzą stale komunikaty radiowe, które w trybie fabularnym są poprzedzielane odstępami czasu wynikającymi z progresu postaci. Tutaj pojawiają się w dowolnym momencie i prawie wszystkie na raz. Ledwo zaczynam eksplorację, a już mam komunikat ratunkowy (wiem niby jak się skończy ten ratunek, ale i tak jeszcze za wcześnie). Także fabułka jest, nie muszę jej robić, i dzieje się za wcześnie, jeszcze zanim ogarnąłem teren. Taka upierdliwość.
Ale za to zbudowałem bazę, seamoth'a, łódź podwodną i 2 prawn suite'y (przez przypadek bo nie widziałem pierwszego jak spadł pod wodę).
Co mi się podoba w tej grze to system budowania. Bardzo fajnie zrobiony, struktury się uzupełniają jak gdzieś jest szpara, można je sprytnie łączyć (aczkolwiek dalej nie wiem jak niektóre obrócić), pozwalają zbudować sporo fajnych rozwiązań. Dochodzi wyposażenie takiej bazy, a tutaj mamy meble, maszyny, w tym nawet takie które wykorzystują komponenty technologii obcych - w trybie fabułki pewnie nawet nie do zdobycia schematy, np. na biogenerator.
Kolejny, niezaprzeczalny walor tej giery to grafika. Bardzo ładnie zrobiona woda (bo w zasadzie to ona jest podstawowym medium konstrukcji świata). Jak w prawdziwym oceanie, ma różne odcienie zależnie od oświetlenia, głębokości, są ruchy powierzchni, odblaski i inne cuda, zupełnie jak prawdziwa woda. Poza tym fajny system podwodnego życia, organizmy są unikalne, każdy robi swoje (w sensie - żyje sobie), można je pozyskać i hodować w akwarium, badać, można rośliny sadzić. Są też organizmy lądowe (głównie rośliny) i je też można posadzić w bazie, z niektórych są owoce.
Z lądem jest o tyle fajnie, że są jakieś wyspy, ale uwaga, nie są nijak zakotwiczone. Cała wyspa jest obiektem pływającym, umieszczonym na takich organizmach-pływakach. Jeżeli wyspa ma oczko wodne w środku to można do jej centrum po prostu wpłynąć od spodu. Można trafić sztuczne organizmy, obiekty obcych albo zniszczone ludzkie bazy ze schematami do skanowania i zbudowania później w bazie (w trybie creative dostępne od razu).
Generalnie od dawna miałem ochotę w to pograć, ale wyszło na ps4 stosunkowo niedawno. IMO fajna produkcja, główny walor to fabuła i tajemnice, a dodatkowo survival i building/crafting. Brakowało mi czegoś takiego.
4
Inne gry / Subnautica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico_76 dnia Grudzień 11, 2018, 17:03:21 pm  »
Szukałem sobie kiedyś fajnych survivali i rzucił mi się ten tytuł. Pech zrządził, że niedawno jakoś został wydany na ps4 i okrutnie mnie korci grafiką, dopasowanymi do treści ikonami (wpływ na klimat rozgrywki) i samą fabułą.
Oglądałem sobie serię na jakimś tam kanale i mi pasowało, a ostatnio ktoś na comunity wrzucił screeny i jeszcze bardziej mnie nakręcił.
W sumie mam w co grać, ale subnautica mnie strasznie korci.
Jakie macie doświadczenia i wrażenia z tej giery? szczególnie PCtowcy bo mieli wcześniej.
5
Offtopic / Odp: Problem z logowaniem 1.12.2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szeregowy dnia Grudzień 08, 2018, 19:29:19 pm  »
Też miałem problem ale juz działa normalnie.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Grudzień 03, 2018, 16:14:05 pm  »
A mnie tam nie obchodzi że inni narzekają na F76. Gra mi się dobrze i gra mi się podoba. Z Dragonem i Leviathanem gramy codziennie. Nawet wczoraj farmilismy ghoule razem i bylo megamiodnie. F76 pomału rozpęka trofikowo. Poszczególne misje robię solo bo zbudowalem postac pod solo play, skradanie i walkę bronią białą. Nawet mutacja mi się trafiła z bonusem do szybkości poruszania się, zablokowałem ją perkami aby sie nie dała wyleczyć i eksploruję Apallachy z przyjemnością.

Mikrotransakcje? A po co? Za dzienne/tygodniowe aktywności dostajemy atomy. W ten sposób odblokowalem sobie juz trzy outfity bez wydawania ani grosza. Poza tym rzeczy w sklepie to tylko czysta kosmetyka bez wpływu na balans gry :)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico_76 dnia Grudzień 02, 2018, 06:44:08 am  »
Na NMS marudziłem nie dlatego że lagi czy coś tam, ale to zwyczajnie nie mój klimat, chociaż powoli się przekonałem, bo ostatnio mi pasują giery z buildingiem, poza tym ma kilka fajnych rzeczy. A przede wszystkim go znacznie poprawili. Raz a dobrze, skutecznie, pojawiły się nowe opcje, czynne klikadła i sporo ciekawostek.
Z F76 dzieje się deko inaczej. Sporo ludzi narzeka, niby coś tam robią, a babole jak były tak są. Może też im roku trzeba żeby coś z tym zrobić. Kolejnego mega-patcha o wielkości samej giery ;)

Także lejąc na nowości znowu dzisiaj siadam do F4 - gierka ma coś w sobie, że bez żadnych sprzecznych myśli chętnie się do niej wraca. To dla mnie druga taka, w którą bym mógł łoić latami, gdyby w międzyczasie nie wychodziło nic innego. Już tak kiedyś katowałem Skyrim na ps3.
8
Offtopic / Problem z logowaniem 1.12.2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Vecay dnia Grudzień 01, 2018, 17:45:10 pm  »
Czy ktoś się w ogóle połączył z serwerami eso dzisiaj po tym zabójczo dużym patchu (coś ok 65mb)?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Morkhet dnia Listopad 30, 2018, 16:56:31 pm  »
Z Rrico to skończy się jak z NMS, "nie, nie, głupie, nie ma nic, błędy, lagi, nuda" a koniec końców zacznie grać jak my skończymy haha. Chociaż w sumie to ja już skończyłem, gdybym miał więcej czasu to pewnie bym się wciągnął głębiej w F76, a tak jedynie go liznalem polubiłem i odstawilem z powodu braku czasu, godzinka dziennie to za mało by mu poświęcać, zwłaszcza jak się gra solo bez znajomkow, fpsy potrafią spaść nisko nie raz, a na utubie filmiki z gangów trzepiacych ostatniego bosa już, tydzień po premierze. Meh, wolę poświęcić ten czas na inne gry :). Swoją drogą tak dobrze im idzie, że przecenili już grę o 20$ w sklepach :D.
Dodatkowo szczęśliwcy edycji kolekcjonerskiej, dostali torbę wykonana z neonu zamiast porządnego materiału tak jak zapowiadano, a bethesda na to, skończył nam się materiał i musieliśmy go innym zastąpić, poszkodowani dostaną.. uwaga... 500 atomów w sklepie, równowartość kwiatka albo drzwi do bazy, gratuluję :D.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rrico_76 dnia Listopad 30, 2018, 16:29:21 pm  »
Zauważ, oprócz Skyrim, wszystkie te produkcje (które nota bene lubię) były przeznaczone "raczej" na singla, ew. coop w wersji PvE, grubszego PvP tu nie dostaniesz. To po cholerę pchają ten silnik do F76, gdzie jest szansa ma MMO? przecież tego nie uciągnie. Chociaż mogli coś z tym zrobić jak plan wydawniczy zakładał takie rozwiązania. To jest pierwsza kwestia.
A druga, no, jakby to nazwać, te wszystkie bugi, glitche i inne niespodzianki świadczą o tym, że wybitnie zlewają graczy. Żadnej innej firmie by to nie uszło na sucho, a tutaj jesteśmy przyzwyczajeni, że od nich zawsze jakieś drobiazgi będą, odpuszczamy, bo giera fajna to się przymknie oko raz, drugi, trzeci. Ale skumuluj wszystkie błędy na linii czasu z F76 i jakie świadectwo dostaniesz?
Niby obiecali zero mikrotransakcji, stału support itd. No ale dla takiego produktu to nie widzę innej możliwości. Czyżby wiedzieli z góry co wypuszczają? Chłopaki łagodzą terminy prezesów? IMO taki był plan, szybko wydać (bo cośtam), a potem się martwić. Jednocześnie masz przychód. Nieistotne że wypuszczasz gniota.

Żeby nie był całkiem OT, po obiadku zabieram się znowu do F4. Mam tam kilka fajnych modów i znośnie mi się gra, a jeszcze sporo przede mną. Na razie odkrywam kawałki mapy, stawiam osady, a wątki frakcji i główny zostawiłem na deser, jak już otworzę więcej punktów fast travel i nacieszę się sekretami.
Strony: [1] 2 3 ... 10