Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SebaSan1981

Strony: [1] 2 3 ... 27
1
Inne gry / Odp: W co aktualnie gracie?
« dnia: Luty 02, 2020, 21:31:06 pm  »
Jako że już się trochę w BDO nagrałem to dalej pogrywam w Eso ale już tylko dla funu a nie jakichś poważnych meta aktywności. Mimo braku czasu, znajduję kilka godzin na inne gry.Obecnie ogrywam Cienistą Larę czyli Shadow of Tomb Raider. Gierka jest super, klimaty dżunglowe, Lara w tej części staje się damskim Rambo zabijając oponentów z ukrycia. Mi to bardzo pasuje bo uwielbiam klimaty starożytnych cywilizacji i elementy skradankowe..

2
Offtopic / Odp: Widoczny Damage ps4
« dnia: Styczeń 20, 2020, 14:57:46 pm  »
   Cześć! W opcjach, bodajże w gameplay czy display masz  kilka zakładek do wyświetlania informacji o zadawanym lub otrzymywanym dmg, aktywnych buffach itd. Pogrzeb w opcjach gry a na pewno znajdziesz sporo ułatwiajacych rozgrywkę ustawień.
Pozdrawiam :)

3
Inne gry / Odp: W co aktualnie gracie?
« dnia: Wrzesień 01, 2019, 14:52:24 pm  »
Jakiś czas temu zacząłem przygodę z Black Desert na ps4. Gra nokautuje eso pod każdym względem. Ilość contentu, wielkość świata, zróżnicowanie aktywności, crafting, zbieractwo, walka są na jakimś innym nieosiągalnym dla gry Zenimaxa poziomie.Są oczywiście także mikropłatności ale są ine opcjonalne. Nie ma konieczności kupowania czegokolwiek aby swobodnie grać.
Najbadziej zadziwiające jest to że w BD wcale nie trzeba walczyć, gracz może być zarówno wojownikiem, magiem jak i crafterem, handlarzem, tragarzem, odkrywcą, rybakiem, wedkarzem, hodowcą drobiu, koni itd albo farmerem. O dziwo wszystko to działa na konsoli, sterowanie jest bardzo dobrze przemyślane.
Od czasu do czasu zdarzają się dropy animacji, choć noe tak często jak w eso. Obiekty i tekstury lubią się doczytywać ale to uzasadnione ze względu na ogrom świata. Gracz nie jest ograniczony regionami jak w eso, można zbudowac sobie łódkę i popłynąć na drugi kontynent jeśli się chce. Swoboda to glowna zaleta tej gry.

Eso niestety jest już zbyt biedne i ubogie w zawartość aby do niego wracać..

4
Offtopic / Odp: Powrót po przerwie.
« dnia: Czerwiec 03, 2019, 02:46:55 am  »
Konto Ci się zachowa, ale Summerset jest do kupienia (lub raczej jego zawartość do odblokowania) na PS Store w przypadku Playstation4. Nie da się Summerset jeszcze wykupić za korony bo nie jest dostępny w Crown Store. Summerset jak i inne DLC jest opcjonalny, ale uważam że najlepiej teraz jest zakupić Summerset właśnie oraz pozostałe dlc takie jak Morrowind, Imperial City i Wrothgar. 
  Część z nich zawiera sety z META buildów dla klas ale znając Zenimaxa i Bethesdę to wraz z nowym dodatkiem Elsweyr polecą nerfy dla niektórych klas (w tym stety/niestety dla NB) tylko po to aby budować OP settingi na bazie nowej zawartości.

5
Offtopic / Odp: Dlc
« dnia: Czerwiec 03, 2019, 02:36:05 am  »
Nie jestem tylko przekonany jak to jest z Summerset. Bo wszystkie pozostałe dlc są obecne w Crown Store do kupienia za korony oraz dostępne do wysłania innemu graczowi jako gift. Summerset jednak nie widnieje jako dlc w Crown Store (tak jest w przypadku wersji Eso na Ps4) i wymaga zakupu oddzielnie za realne pieniądze.

6
Lore Elder Scrolls / Odp: Początki z grą
« dnia: Maj 20, 2019, 04:20:24 am  »
Zrób abandon quest w liście questów, to powinno zrestartować zadanie i będziesz mógł je dokonczyć już na trzeźwo :)

7
Inne gry / Odp: Mass Effect : Andromeda
« dnia: Kwiecień 18, 2019, 08:31:24 am  »
No i po dłuuuuuugim czasie zacząłem grać. Gra jest po wielu patchach i cieszę się że mogę się cieszyć bezbłędnym gameplayem i mieć nieskażone zapatrywanie na Andromedę. Początek rewelacja, historia, sterowanie, gunplay bardzo mi podeszły. W online ogarnąłem samouczek i próbowałem misji solo ale jak na razie jest dla mnie za trudno, niemal tak jakby przechodzić Maw of Lorkhaj w Eso w pojedynkę haha :)

Ogólnie podoba mi się bardzo klimat i ilość informacji i różnorakich opcji w grze. Przydało by się jednak towarzystwo do grania online... może Ty Rrico? Grałeś już wcześniej więc mechanikę znasz.

8
Offtopic / Odp: Łucznik
« dnia: Kwiecień 15, 2019, 02:43:13 am  »
Normalnie, bierzesz tworzysz postac Wood Elfa, zakładasz łuk, rozwijasz skille i masz łucznika.  ;D

A tak poważnie to łuk w eso jest traktowany jako support a nie główna broń do ataku. Są sety dedykowane łukowi ale zanim je zdobędziesz to po prostu rozwiń Bow na maksymalny poziom i odblokuj wszystkie skille i pasywki. A jak to zrobisz to powiem Ci co dalej :)

9
Lore Elder Scrolls / Odp: Początki z grą
« dnia: Kwiecień 05, 2019, 03:51:13 am  »
Witaj. Obecnie Eso daje sporo możliwości jeśli chodzi o tworzenie i rozwój postaci. Na początku zainwestował bym kilka punktów w crafting oraz starał się pomału eksplorować startową krainę. Wątek główny zapewni Ci kilka skill pointów oraz cenne doświadczenie. A buildy to tak jak wskazał kolega Anarom jest sporo propozycji buildów dla maga w internetach.

10
Inne gry / Odp: W co aktualnie gracie?
« dnia: Marzec 26, 2019, 02:26:44 am  »
Wiesz, uparłem się by sprobować wbić cebulkę w tej grze. To chyba będzie najtrudniejsze wyzwanie z dotychczasowych. Napewno grę trzeba przejść dwa razy bo z tego co widzę to niektóre trofki chyba się wzajemnie wykluczają. Zobaczę jak będzie mi szło. Pierwsze granie to na czuja, odkrywanie samemu, cieszenie się fabułą, odkrywanie exploitów, sposobu na trenowanie skilli itp. Pominięte trofiki zostawię sobie na drugie przejście kiedyś tam :) Dlc'ki zacznę niebawem dłubać bo przejrzałem ich listę i są interesujące.

11
Inne gry / Odp: W co aktualnie gracie?
« dnia: Marzec 24, 2019, 03:33:57 am  »
Metro Exodus grałem. Bardzo dobra produkcja, fajna historia, narracja, jedyne co mi nie pasuje to fakt iż główny bohater jest.. niemową! Podczas scenek, rozmówek wszyscy trajkoczą a on ani be ani me :) Poz tym jednym.aspektem gra jest świetna!

Ale wrócę jeszcze do Kingdom Come bo gra zasługuje na same dobre słowa. Im dalej w fabułę tym lepiej. Fajne jest to jak Henryk z prostego chłopiny ewoluuje w elokwentnego rycerza - detektywa. Obecnie jestem bo uwiedzeniu Tereski i rozkminiam zagadkę śmierci kulawego w Użycach. Do wszechstronnego rozwijania postaci ułożyłem sobie specyficzny plan "zajęć". Godziny przedpoludniowe to trening walk z Bernardem aby podszkolić skille bojowe (w Unarmed jestem już tak mocny że nawet bez zbroi w łachmanach leję go tak że sam odpuszcza walkę i kończy trening), potem polowanie na króliki w celu pozyskania mięsa na handel i treningu strzelania z łuku.
  Godziny wieczorne to darmowa łaźnia (kąpiel, pranie, czasem leczenie i fiku miku z łaziebnymi), następnie gra w kości w tawernie. Gdy nadejdzie noc zaczynam trening skradania i złodziejskiego fachu czyli otwierania zamków i kradzieży. Gdzie najlepiej? W łaźni obok Ratajów. Są tam cztery zamki w drzwiach do otworzenia i kilka skrzyń w których co 24godziny respawnuje się ekwipunek łaziebnych do ukradzenia. Poza tym panie (i jeden sługa) śpią i można na nich trenować kradzież kieszonkową. Jak wszystkie drzwi są już otwarte to da się "triggerować" respawn wszystkich zamkniętych drzwi poprzez akcję zakładania glośnej zbroi i chodzenia w prywatnym pomieszczeniu bez skradania. Wtedy kilka osob się budzi i sprawdza czy w obejściu wszystko w porządku. Najlepiej jest uciec na chwilę z tej lokacji do czasu gdy łaziebne wrócą do swych łóżek, pozamykają uprzednio wszystkie drzwi i skrzynie, dzięki temu możemy trening otwierania zamków zacząć od nowa.
  Po treningu złodziejskim, w godzinach wczesno-porannych idę odespać kilka godzin uprzednio zaczynając lekturę jakiejś książki. Pobudka przed południem, zjedzenie zawartości garnka w chacie Peszka i Teresy, sprzedaż kradzionych fantów, hop na konika i jazda na trening do Bernarda. I tak kółko. Mój cykl w grze to dwa dni treningu w ten sposób (plus trening alchemii w centrum miasta) a po tych dwoch dniach kolejne dwa albo trzy dni zadań, zleceń, questów. Czasami sobie urozmaicam i nieco zmieniam aktywności, zasadniczo trzymam się jednak swego planu. Henio ma już 16lvl, świetną charyzmę i retorykę, wymaksowaną siłę i walkę wręcz oraz najlepszego konia. Jak? Na kradzieży fantów z łaźni zarobiłem ponad 8tys groszy i kupiłem Jendę w Merchojedach a zbrojkę dla niej znalazlem przez przypadek w gnieździe orła tuż po dotarciu do Ratajów. Gram bez opisów i gameplayów i czasem ciekaw jestem ile mi w grze umknęło i ile smaczków, sekretów zostało do odnalezienia :) KCD to jedna z najlepszych gier, obecnie absolutny Top1!

12
Inne gry / Odp: W co aktualnie gracie?
« dnia: Marzec 17, 2019, 19:29:37 pm  »
Takie aspekty są wyznacznikiem tego czy gra jest dobra czy nie. Gdy chłonie się świat, wczuwa w klimat gry, żyje się grą a nie zapomina szybko jak grając w "gunva" pokroju Anthem, Fallouta76 albo innych Destiny :)

13
Inne gry / Odp: W co aktualnie gracie?
« dnia: Marzec 17, 2019, 04:57:52 am  »
Graliście i Wy wczesniej w Kingdom Come Deliverance, zacząłem grać i ja. No i jestem pod ogromnym wrażeniem tegoż zacnego tytułu. Jest to najlepszy rpg w jaki do tej pory grałem! Ileż ta gra ma smaczków, niuansów, mam niesamowitą wczuwkę w klimat Kingdom Come.
  Trenuję Henryka dość wszechstronnie, duży nacisk kładę na retorykę, skradanie i otwieranie zamków. Siła i skille bojowe oczywiście też, regularnie trenuję mordobitkę u Bernarda. Grę odkrywam samemu, bez pomocy neta. Obecnie jestem w drodze do Użyc gdzie podobno mogę nauczyć się czytać. A w Ratajach bajeruję Tereskę i trenuję walkę, złodziejski fach oraz naprawianie oręża.

Od czasu Skyrima żadna gra mnie nie wciągnęła jak Kingdom Come :)

14
Offtopic / Odp: 100 pytań do...
« dnia: Luty 27, 2019, 16:00:35 pm  »
1. Tak, po wyylogowaniu się, timer się zatrzymuje.

2. Aby dostać się na Summerset, musisz mieć wykupione DLC Summerset. Wtedy automatycznie pojawi się wayshrine na tej wyspie aby się na nią dostać.

3. Wygląd postaci w menu zależny jest od tego czy masz na sobie outfit czyli kostium zakrywający prawdziwą zbroję czy też nie.

4. Wierzchowca kupisz w Crown Store w opcjach gry albo w stajni u handlarzy w świecie gry.

5. Poczytać to nie bardzo poczytasz. Większość znalezionych itemków przydaje się do craftingu. Najlepiej trzymać je w banku. Są też itemy które nadają się tylko na sprzedaż.

6. Nie będąc w gildii możesz sprzedawac ogłaszając się na text chacie. Wpisujesz "wts:*****" a w miejscu gwiazdek przedmiot który chcesz sprzedać. Część itemków ma status "bound", są one powiązane z kontem i nie można ich sprzedać.

7. Wygląd postaci zależy od rodzaju zbroi, stylu oraz outfitów. Obecnie eso pozwala na ustawianie ogromnej ilości stylów wyglądu i dzieki temu każda postac jest niepowtarzalna.

8. Możesz zmienic wygląd postaci. W Crown Store są dostepne tokeny umożliwiajace zmianę wyglądu postaci.

9. Obecnie max level to 810 champion points. Champion Pointy zaczynasz levelować po osiągnięciu 50levelu postaci.

10. Dusze/soul gems to takie kamyki które pozwalają Ci się wskrzesić tuż po śmierci. Gdy masz jedną z pasywnych umiejetnosci z drzewka Soul Magic, pozwala Ci ona wskrzesic się za darmo raz na godzinę. Są też wyjątki gdy nie możesz wskrzesić się sam w tym samym miejscu: jest to Cyrodiil oraz Imperial City na pvp oraz potyczki z bossami w dungeonach i trialach. W tych przypadkach musi wskrzesić Cię inny gracz.

11. Nie ma auto aim na konsoli. Są skille bojowe obszarowe, takie których możesz używać w dowolnym momencie lub takie które są możliwe do wykonania tylko gdy w pobliżu jest przeciwnik.

15
Inne gry / Odp: Assassin's creed Odyssey
« dnia: Luty 19, 2019, 01:59:06 am  »
No i jak tam. Ujebałeś tego dzika?

Strony: [1] 2 3 ... 27