Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - rrico_76

Strony: [1] 2 3 4
1
Inne gry / Na co czekamy najbardziej
« dnia: Styczeń 19, 2019, 15:25:55 pm  »
Siemanko :)
Jestem tu już jakiś czas i zauważyłem, że przez cały ten czas nikt nie założył podobnego tematu. A może gdzieś jest ale przegapiłem? Może warto go przykleić.
Cel jest taki, że wypowiadamy się o grach albo DLCkach, na które najbardziej czekamy w najbliższym czasie (nie jakimś konkretnym, ale dla wygody trzymajmy się tylko najbliższego roku).
Za co szanujecie dany tytuł i czemu akurat to ten jest wyborem a nie inny? Jeżeli jest kilka to niech mają priorytety.


Ja czekam chyba najmocniej na Death Stranding. Widziałem kilka zajawek i ma niesamowicie wkręcający klimat, zupełnie nierealny. Graficznie nie ma przeładowania, czyli tak jak lubię. Fabułka też niczego się zapowiada z tego co widać. W sumie niewiele się da o tej grze powiedzieć, ale to jeszcze potęguje tajemnicę.

W drugiej kolejności czekam na The Last of Us 2, a to dlatego że grałem w 1 i była znośna. Nie powaliła, ale też niewiele jej można zarzucić. Trochę mnie zraziła mechanika craftu przedmiotów, taka mało intuicyjna dla mnie. Potem grałem w dodatek z naszą lafiryndą, jak sobie radziła w czasie kiedy koleś leżał jak kłoda, też było ciekawie. Tym razem też dostaniemy laskę, ale już podrośniętą w tym trudnym, batalistycznym świecie po końcu świata. Mam wrażenie, że tutaj ciężar będzie położony bardziej na inne frakcje niż zombiaki, zresztą analogicznej rzeczy doszukałem się np. w The Walking Dead, zombiaki przestały być konikiem serii, stały się kotkiem-maskotką, został raw real life z innymi ludźmi, tutaj mamy to samo.

2
Inne gry / Subnautica
« dnia: Grudzień 11, 2018, 17:03:21 pm  »
Szukałem sobie kiedyś fajnych survivali i rzucił mi się ten tytuł. Pech zrządził, że niedawno jakoś został wydany na ps4 i okrutnie mnie korci grafiką, dopasowanymi do treści ikonami (wpływ na klimat rozgrywki) i samą fabułą.
Oglądałem sobie serię na jakimś tam kanale i mi pasowało, a ostatnio ktoś na comunity wrzucił screeny i jeszcze bardziej mnie nakręcił.
W sumie mam w co grać, ale subnautica mnie strasznie korci.
Jakie macie doświadczenia i wrażenia z tej giery? szczególnie PCtowcy bo mieli wcześniej.

3
Offtopic / Dyrektywa 13
« dnia: Listopad 24, 2018, 15:29:56 pm  »
Zastanawiam się czy jest ktoś kto jeszcze o tym nie słyszał. Niebawem ma wejść w życie przepis unijny znacznie ograniczający treści dostępne np. na YT i wielu innych serwisach. Jej celem jest ochrona interesów szeroko rozumianych tworców (czyli autorów).
Czyli teraz, bez udowodnienia praw do zawartości wizualnej ORAZ dźwiękowej, nie będzie można jej opublikować, a jeżeli tak, to serwis będzie miał obowiązek zablokowania takiego materiału. Dotyczy to wszystkich treści wewnątrz UE oraz dostępu do treści publikowanych poza UE, ale nie posiadających prawa własności. Tak przewiduje obecna forma tego przepisu. Są organizowane akcje "ratunkowe", w myśl których przepis powinien istnieć, ale w odmiennej formie, nie naruszającej prawa wolności wypowiedzi i dostępu do zawartości internetu.

Co o tym myślicie? Jakie tu mogą być scenariusze? Jak to wpłynie na dalsze losy życia w necie?

4
Ogłoszenia i Regulamin / Walka z trzema botami
« dnia: Listopad 16, 2018, 13:35:42 pm  »
Ostatnio zauważyłem wybitną aktywność syntetycznych ludzi na forum. Czy jest przewidziany jakiś plan w tej materii? Bo stają się upierdliwi bardziej niż zwykle.

5
Inne gry / The Forest
« dnia: Listopad 13, 2018, 09:46:19 am  »
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Grał ktoś?

Ja w sumie pykam od niedawna, ale już mi się spodobało. Klimat survival na dobitkę z horrorem jakoś mi podpasował. Na razie jadę na mapie bez przeciwnika, rozkminiam mechanikę, building, crafting, z elementami exploracji otoczenia. Na razie walce podziękowałem, ale przy kolejnym przelocie mam w planie, podobnie jak budowle defensywne, których na razie nie stawiam.

edit
Wiem, wiem że to staroć ale na ps4 dopiero niedawno dostaliśmy.

edit2
Już od dawna oglądałem sobie filmiki na YT jak szukałem fajnych survivali, no i mi się wtedy spodobało, dlatego kupiłem bez namysłu tym bardziej że wybitnie niedroga ta giera jest (jeżeli się bierze pod uwagę cennik na ps4). Przejadła mi się moda na zombiaki wszędzie, w grach każdego typu i koloru. A tutaj, chociaż mamy tych kanibali to jednak nie jest ich dużo, do zniesienia. Głównie zależało mi na survivalu z craftingiem i buildingiem, a tutaj dostałem dokładnie coś takiego. Wariant walki jest opcjonalny, zależnie od trybu rozgrywki, i to też jest fajne, mieć do wyboru.
Grafa ciekawa, nie powiem, miło się patrzy na obiekty i teren. Poza tym pasuje mi możliwość interakcji z prawie każdym obiektem w grze, można wyciosać każde drzewo jakie widać, pozbierać wszystkie kamienie, zebrać inne graty leżące gdzieś przypadkowo (walizki z wypadku). No i podchodzi mi podział na crafting (bronie, zbrojki, rzeczy) i building (budynki, tratwy, ogrodzenia), sam fakt, że to jest osobno. Ułatwienie w orientacji. Ale utrudnienie jest takie, że w podręczniku survivalu jest tylko building, nad craftingiem musimy sami się głowić, chociaż są podpowiedzi. Grając po raz pierwszy można się zgubić, ale łatwo szybko to ogarnąć. Takie tam moje wrażenia.

edit3
Poważnie? nikt w to nie gra?
Ja ostatnio dobudowałem kawałek "mojego planu", czyli takiego trochę doku przy chałupie, a potem poleciałem na zwiedzanie. Było trochę przygód. Przede wszystkim w wiosce dopadła mnie noc, na szybko zbudowałem shelter i przekimałem do rana. Na drugi dzień znalazłem wejście do jaskinii i spędziłem w niej chyba bitą dobę, stale na granicy śmierci głodowej bo mało znalazłem żarcia a ze sobą nie miałem. Zebrałem trochę przydatnych śmieci i wylazłem. Później znowu była noc, a ja trafiłem na dwie chaty, w zasadzie wyglądały jak klitki na łodzie albo nie wiem co jeszcze. Padało, zrobiłem ognisko żeby upiec żarcie a tu nagle coś mnie je... od tyłu. Obrót z bronią a tu cimno jak w lesie u nosorożca, HP prawie 0. Na oślep dziabnąłem włócznią i trafiła w krokodyla! Dziabnąłem znowu i uciekł, ale rozwaliłem sobie ognisko.
Przy kolejnym ataku już mnie rozpracował, zaholował do jaskinii i powiesił za nogi. Ktoś to musiał zrobić, przy braku kanibali zrobił to krokodyl :D. A już dalej klasyczna ucieczka po szybkim przeszukaniu i wypad z okolicy. Zapuściłem się w pobliże gór, ale nie wchodziłem wyżej (nie chciało mi się tam plątać). Za to w trakcie poprzedniej wycieczki po jaskiniach znalazłem wejście od środka do tego wielkiego leja na środku mapy. Ale nie dało się zexplorować bo kończyło się ślepą półką, za to były w przedsionku race. Głód szybko mnie pozbawił złudzeń i spadałem stamtąd w biegu.
Także wiem że: do leja jest inne wejście, tam dalej jest biom górski/śnieżny (zrobiłem nawet rakiety), że na wyspie są krokodyle. Ciekawe co przyniesie kolejna wyprawa, poza tym warto mieć inne bazy, w innym rejonie.

6
Inne gry / Assassin's creed Odyssey
« dnia: Sierpień 31, 2018, 09:13:42 am  »
No i mamy kolejną zajawkę z krainy morderców ;)
Premiera zapowiedziana jest na wrzesień tego roku, czyli już baaardzo niedługo.

Tym razem universum asasyna ma stanowić antyczny świat bardzo nieodległy od ostatniej produkcji, a mianowicie starożytna Grecja. Mechanika rozgrywki z filmików wygląda zupełnie podobnie do tej egipskiej, za dużo zmian nie wprowadzili, ale mi się ostatnie rozwiązanie podobało, czyli tym razem też powinienem być zadowolony. Do wyboru znowu będziemy mieli misje lądowe i morskie, z tym że morskich trochę więcej niż w Egipcie. Ponadto znowu można jeździć na wierzchowcach, a mechanika walki wydaje mi się bardziej dopracowana jeżeli chodzi o ruchy postaci w zależności od wyboru broni. Całość prezentuje się całkiem widowiskowo, a tutaj już spore znaczenie ma sama grafika. Jeżeli grafa z ostatniej części Wam się podobała, to zaryzykuję pogląd że ta nowa jest jeszcze lepsza. Miodzio na oczy, żywa woda, naturalne rośliny, tekstury jak oryginał itd. Jeżeli chodzi o mnie to już mi się gęba cieszy. Ostatnia i ta bieżąca produkcja naprawdę pozwala poczuć klimacik jakby się tam było osobiście, nawet bez udziału węchu, smaku czy dotyku, wzrok i słuch robią swoje.

7
Inne gry / Planet of the Apes
« dnia: Czerwiec 18, 2018, 10:18:30 am  »
Ostatnio były spore przeceny na PS store i wyhaczyłem sobie coś takiego.
Gra niezbyt rozbudowana, ale za to bardzo filmowa. Cała akcja opiera się w dużej mierze na filmie, nawet niektóre sceny się pokrywają. Cała mechanika polega na dokonywaniu wyborów prawo/lewo albo działaniu/zaniechaniu. Na tej podstawie dzieje się dalsza akcja i wygląda nie powiem, całkiem ładnie jeżeli o graficzną stronę chodzi.
Do wyboru mamy 3 zakończenia: zwycięstwo każdej strony (ludzie <--> małpy) albo pokój między nimi. Zależnie od podejmowanych wyborów akcja potoczy się w kierunku któregoś z nich.
Przejście całej giery zajmuje ledwie kilka godzin, ale zostaje fajny smaczek jak po oglądaniu filmu, tylko że można ingerować w przebieg akcji, czyli więcej niż film. Taka jakby nowa kategoria rozrywki - film interaktywny. Dość nowe zjawisko jak dla mnie, chociaż sam patent już się przewijał. Ale nigdzie nie był zrobiony tak dobrze jak tutaj (heavy rain i in.).
Tytuł nie jest jakoś koszmarnie drogi a fajnie się ogląda i reaguje, także polecam, zwłaszcza jak ktoś film obejrzał.

8
Inne gry / Conan exiles
« dnia: Maj 15, 2018, 09:58:07 am  »
Siemanko. Temat zakładam z okazji wydania na PS4 tej giery, bo PC-towcy mogli się już cieszyć nią od dawna, aczkolwiek nie cieszyli się bo była tak skopana że nie dało się prawie pograć.
Gdyby ktoś nic o tym tytule nie słyszał to powiem tak. Giera osadzona w universum Conana, są wszystkie smaczki tego świata, własna mapa (znacznie poszerzona z tej pc-towej), rasy, religie, bestie do pokonania, bossy, exploracja i masa innych smaczków. Walki nie brakuje, do tego jest dobre, ogarnięte budowanie, fajny system walki i bardzo ciekawy świat.
Tryby rozgrywki. Tutaj mamy do wyboru, single, coop albo multi. W odróżnieniu od Arka, nie da się przenosić postaci między serwerami, na każdym gramy od nowa.
Grafika i dźwięk fajne fajne, nie powiem, widziałem filmiki z ps4 pro i grafa jest jeszcze lepsza niż u mnie. A dźwięk jest o tyle istotny, że pojawiają się odgłosy otoczenia ostrzegające nas niejednokrotnie przed zagrożeniami. Muzyczka też niczego sobie.
Już od początku dość mocno się wkręciłem, mam to od dzisiaj rano, zobaczymy jak będzie dalej.

Grał ktoś albo się czai na ten tytuł?

9
Inne gry / God of War 4
« dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:32:52 am  »
Siemanko, witam fanatyków GOWa.
Kwestia jest taka, że już za kilka godzin dojdzie do końca download i długo wyczekiwana giera stanie się faktem na moim dysku :)

Obecna odsłona (gdyby ktoś nie widział zajawek ani nic nie słyszał) ma odbywać się na terenach północy, w klimacie Wikingów. Akcja z antyku przerzucona zostaje na północ, ze wszystkimi dodatkami typu runy, trolle, klimacik wikingowski itp. co chyba mi się spodoba.
Z tego co podglądałem, technika walki została trochę rozbudowana w stosunku do poprzednich wersji, nowa broń, nowe manewry, koleś ten sam. No i tym razem dostajemy towarzysza, który osłania nas z łuku. Mamy oczywiście innych przeciwników, bossy też są nowe (chyba naturalne przy zmianie podłoża fabuły).

Co myślicie o GOW5? Zasadził się ktoś? Możne na PCta już wyszło?

Edit
I pobrałosie. No powiem tak, grafa fajna, kamerka trochę drażniąca (obraca się tak nie bardzo w trakcie chodzenia, przy walce to inna bajka). Pograłem moment, ubiłem trolla i musiałem wyjść, ale pierwsze wrażenia już jakieś tam mam.
Stzelaniem z łuku zawiaduje  nasz bosio, co z tego że to chłopak strzela, ale dopiero na komendę. Podobnie jest to rozwiązane jak rzucanie toporem, trzeba wymierzyć i wcisnąć dodatkowo przycisk, jeden dla topora, drugi dla łuku. Może być przygodowo jak jednocześnie trzeba akurat zrobić unik czy blok. Inna fajna rzecz, topór w drodze powrotnej zahacza przeciwników zadając obrażenia, zależnie od ustawienia, taką drogę przelatuje, nie koniecznie tą samą co z rzutu. W trakcie jak go nie mamy, można całkiem dobrze atakować pięściami lub z buta. W ten sposób wroga można ogłuszyć i na koniec rozerwać gołymi rękami. Rzeźnia musi być :)

10
Inne gry / Ark Survival Evolved
« dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:42:10 am  »
No nie wierzę że taka produkcja nie doczekała się wątku na forum.

Kto jeszcze w to gra i na jakiej platformie?
Trochę tam rzeźbiłem przy okazji innego tematu, ale znacznie lepiej poświęcić na to cały topic. Napiszcie na której mapie gracie, gdzie macie bazy... i co jest w środku ;D

11
Inne gry / Metal Gear Solid 5
« dnia: Październik 12, 2017, 08:33:00 am  »
...Phantom pain.
Ostatnio wyczaiłem na plusie coś, czego jeszcze nie znam a dawali za darmo ;).
Dobra wiadomość jest taka, że gierka posiada tryby zarówno single jak i multi, na ps4 wstępnie było 1-4 osoby ale zrobili patcha (jest spory i pobiera się osobno) i można grać do 20 osób. W trybie single dobrze w ustawieniach wrzucić opcję offline żeby zapobiec atakom na bazę przy przechodzeniu kampanii, ponieważ wszystko dzieje się na serwerze i jesteśmy widoczni dla innych graczy - jeszcze nie wiem jak, nie sprawdzałem.
Gampeplay typowo skradankowy (stealth kills punktowane najwyżej), poza tym nie opłaca się zabijać wrogów tylko ich usypiać, bo można ich odesłać do własnej bazy żeby utworzyli armię, weszli w skład różnych zespołów do rozbudowy bazy i gearu.
Na razie grałem tylko prolog (dzisiaj rano) także więcej nie powiem, ale zapowiada się ciekawie.

Znacie, grał ktoś? Jak to jest z serwerami, czy można grać międzyplatformowo?

12
Inne gry / Assassins Creed: Origins
« dnia: Październik 04, 2017, 19:20:15 pm  »
Widziałem dzisiaj zajawki nowego wydania z długo odgrzewanej serii i wiecie co? chce mi się w to zagrać. O ile części w Paryżu i Londynie są dla mnie przegięte, naciągane i wydmuchane, o tyle tutaj mamy znowu powrót do pierwowzoru. Tym razem przygoda będzie się działa w starożytnym Egipcie, czyli mniej więcej rejonie który spokojnie można uważać za obszar dość bliski kolebki samego pojęcia (słowo weszło do użycia jakoś tak z bliskiego wschodu). Mnie to przekonało. Rejon odpowiedni, stylistyka i oprawa to samo, może jeszcze nie było profesji ale właśnie się rodzi - jakoś dobrze mi to wygląda.
Co myślicie?

13
Inne gry / Gry natywne na linuxa i pochodne
« dnia: Czerwiec 05, 2017, 10:55:08 am  »
Interesuje mnie czy znacie jakieś tytuły wydane na linuxa i pochodne dystrybucje. Chętnie bym coś wrzucił na Ubuntu bez konieczności używania oprogramowania przejściowego z innych systemów. Optymalnie by było, gdyby to były produkcje open source.
Niby są tworzone bazy, sporo można przez Steama pobrać albo z innych źródeł. A tak naprawdę macie coś ciekawego u siebie w co warto zagrać na linuksie i dobrze chodzi?

14
Inne gry / Far Cry 5
« dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:06:01 am  »
Pojawiły się zapowiedzi FC5. Data wydania przewidziana jest na 27.02.2018. Tym razem akcja ma toczyć się w Montanie, chociaż były różne podejrzenia odnośnie innych krain (tak szczerze, śmiać mi się chciało z większości).
Przeciwnikami tym razem będą wyznawcy nowego kultu, jaki pojawi się na terenie Hope County, fikcyjnego okręgu stworzonego na potrzeby serii. Z zapowiedzi wynika, że tym razem możliwość interakcji z otoczeniem będzie jeszcze większa niż poprzednio, można np. korzystać z samolotu, poza tym wybory mają mieć znaczenie w rozgrywce, czyli nasi sojusznicy będą istotni. Największym sojusznikiem gracza ma być ruch oporu, a z filmików wynika że postacie to "typowi" Amerykanie z Montany ;) (tak na moje oko). Podobno (to tylko zapowiedzi) stworzono możliwość znaczej ingerencji gracza w posiadane wyposażenie, ale nie jestem pewien czy chodzi o ilość sprzętu do wyboru czy raczej liczbę modyfikacji. Dodatkowo, już tradycyjnie, pojawiają się sojusze ze zwierzętami, ale też spora ilość nowych pojazdów (jak choćby uzbrojony po pachy samolot rolniczy).

To tak na szybko oglądałem (bez dźwięku, z pracy klikam). Oficjalny trailer tutaj. Jest jeszcze więcej filmików: klik.

Co myślicie, przymierza się ktoś do 5-ki?

15
Inne gry / Mass Effect : Andromeda
« dnia: Marzec 27, 2017, 08:34:10 am  »
Jest ktoś na forum kto już śmiga?
Ja się dałem przekonać. Nie czytałem żadnych opinii ludzi, którym wszystko nie pasuje tylko pooglądałem kilka filmików i mnie przekonało. Może i są niedopracowane elementy, jak wszędzie, ale z tego co na razie ugrałem to mi się podoba, na razie trochę, zobaczymy w którą stronę wychyli się szala.
O ile SF to nie mój klimat, o tyle jakoś się dałem radę przekonać do tego tytułu. Głównym czynnikiem było, że sporo się dzieje, questów nie brakuje, planety można kolonizować, eksploatować i pewnie terraformować (jeszcze nie wiem, nie mówcie). Pojawiają się wątki gdzie to gracz decyduje o rodzaju zakończenia questline'a, to też ciekawa sprawa.

Kilka rzeczy dla tych co nie grali.

Kreacja postaci - albo domyślna albo spersonalizowana, do wyboru. Mamy wpływ na płeć, wygląd twarzy i wybór imienia postaci. Poza tym na dobór partnerów w grze i ich wygląd oraz skille (rozwijamy ich jednocześnie ze swoją postacią).
Crafting - cała masa (naprawdę sporo) ulepszeń do broni i armorów, zbieranie surowców lub badania dostępne na statku, do wyboru.
Dziennik - dość rozbudowany, zwiera info o układach, planetach, rasach drogi mlecznej, poznanych postaciach i masę innych rzeczy.
Mapa - dość uproszczona, ale za to lekko 3d (schematycznie), możliwość zoomowania. Dość trudny dostęp przez menu.
Skaner - bardzo przydatne narzędzie, rozpoznaje różne postacie (nie tylko "nasze", również obcych) i technologię, poza tym wskazuje drogę do ważnych punktów (śledzi przebieg kabli) i ma różne inne zastosowania, bardzo przydatny. Każda operacja na planecie czy na statku powoduje uzdatnienie danego obszaru dające punkty potrzebne do wybudzenia kolejnych kolonistów.
Walka - to w zasadzie sedno tej gry. Fajnie rozbudowany system walki i możliwości postaci pod wpływem kupionych rozwinięć. Przeciwnicy nie są na jednego klapsa i mają ukryte narzędzia walki, jest ich czasem dość sporo ale na szczęście nasi ziomkowie dość efektywnie pomagają (np. granatami). Walka nastawiona raczej na assault, niewiele taktyki, ale jest automatyczne wykorzystywanie osłon (dość dziwny mechanizm, nie można świadomie na niego wpływać).
Rozwój - bardzo rozbudowany mechanizm rozwinięć postaci, są "klasy", a raczej specjalizacje bojowe, są skille, a raczej kolejne umiejki bojowe do stosowania przez postać, są części broni i armorów, które można zainstalować, są rozwinięcia jednostek towarzyszących, jest masa innych rzeczy. Detalicznie jeszcze nie obadałem wszystkiego.
Eksploracja - ważny czynnik tej gry (kampanii). Zastosowano różne mechanizmy przydatne dla gracza po odkryciu danego terenu. Są pojazdy terenowe, są narzędzia gónicze do wydobycia, są sposoby na technologię obcych, zrzuty z orbity i masa innych rzeczy.

Strony: [1] 2 3 4