Autor Wątek: Miejscówka do grania  (Przeczytany 2028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rrico_76

• Ekspert
  • Frakcja: Niezdecydowany
  • Klasa: Niezdecydowany
  • Rasa: Niezdecydowany
  • Serwer: MegaServer EU
Miejscówka do grania
« dnia: Październik 05, 2015, 12:30:07 pm »
Jakie macie rozwiązanie, żeby dało się długo i wygodnie wysiedzieć grając, bez kontuzji itd.?
Po sobie zauważyłem, że mam paskudne meble, jak gram dłużej (kilka-, kilkanaście godzin pod rząd) to powstają urazy i następny dzień z głowy. Używam zwykłego krzesła obrotowego luźnej lekkiej konstrukcji, z tyłu jest napięta siata także nie daje solidnego oparcia pod plery. I powstają napięcia mięśni, które nie przechodzą samoczynnie. Ból łba murowany. Krzesło samo w sobie nie takie tragiczne, ale nie długodystansowe. Jednak do gry przydałoby się inne. Grając dzień w dzień jednak się odczuwa dyskomfort (czasem solidny).

Offline rafalpolo

• Zaawansowany użytkownik
  • **
  • Frakcja: Ebonheart Pact
  • Klasa: Templar
  • Rasa: Breton
Odp: Miejscówka do grania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2015, 15:59:48 pm »
Wygodna sofa plus podnóżek. Raz nogi wyciągnąć trzeba  też podkurczyc, innym razem się położyć, później usiąść. Grasz tak samo jak ja na konsoli, nie powinnines mieć problemu tak sądzę. Nie jesteśmy uwiązani do klawiatury i myszki. Spróbuj może na początek co 15 zmieniać po prostu pozycję czy siedzisko.
Nowy Templar leczajka.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2015, 08:28:56 am »
Mam pecha, u mnie nie ma sofy :P. Jedyny mebel na jaki zmieniałem to inne krzesła. Ale są jeszcze gorsze (tyle że zmiana). Muszę coś wykombinować bo po dłuższym graniu jest hardcore fizycznie, total spina karku i pleców, wchodzi na dekiel bo niedokrwiony i następny dzień jak na ostrym kacu. Kiedyś było kiedyś, siedziało się prawie dobę przy kompie (z przerwami na siusiu) i było git ;). A potem kupiłem fajne krzesło od którego mam problemy, już wpisalem na listę do wywałki przy przeprowadzce ale to jeszcze rok.
Że nie jesteśmy uwiązani to fakt, ale jakoś trudno mi się ogląda monitor z innego kąta albo odległości, durne nawyki ale mam optymalny obraz przez to. Zauważyłem np. że grając na stojąco nie ogarniam ruchu postaci na ekranie, to jakby było na innym piętrze wtedy.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 08:31:43 am wysłana przez rrico_76 »

Offline Hazune

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2015, 12:35:03 pm »
a nie możesz zrobic sobie ala koje na ziemi.Poduszki i uwić gniazdo.Sa tez dmuchane sofy bardzo fajne i tanie do grania nadmuchujesz.Mam taka z cocla-coli z turnieju ;)
Dragon Knight - Over 9000!

Polska Gildia: XENOTAVERN
Ebonheart Pact
www.xenotavern.com
@Hazune

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2015, 14:08:44 pm »
Wiesz... generalnie wole dmuchać bardziej mobilny materiał niż tapczanik z turnieju ;D, ale coś w ten deseń może wstawię. No ale dmuchana podstawa pod plecy też zadziała jak moja siata na krześle, nie daje stabilnego podparcia, tak czy śmak plery się zapadną i znowu będe pasował jak garbaty do ściany.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2015, 06:40:07 am »
Ja przeważnie siedzę na podłodze oparty o moją prycz, czasami gram na leżąco ale nie za często bo zdarza mi się przysnąć w czasie grania w tej pozycji (za bardzo rozleniwia heh). Pokój mam nieduży i zawalony gadżetami, książkami, figurkami i sprzętem audio więc nie mam zbyt wiele miejsca. Ale o pufie wspominanej przez Hazune też myślałem i kto wie, może niebawem taką kupię. Specjalnie do ESO i do nadchodzącego Fallouta  ;)

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2015, 09:01:18 am »
To weź taką z nadrukiem żeby było widać do czego wyłącznie ma służyć :), żeby cię nie kociło siadać poza graniem.
Zastanawiałem się nad takim patentem, są takie worki wypełnione kulkami ze styropianu, można je dowolnie modelować, dopasowują się do ciała. Może coś takiego by rozwiązało sprawę gdyby jeszcze zaprzeć na jakieś solidnej ścianie.
A tak ogólnie to pokój mam dość spory, siedzę jakoś 2-3m od telewizora żeby ogarnąć obraz, za mną jest jeszcze raz tyle albo lepiej, to dźwięk się jakoś sensownie rozchodzi. Także siedząc na środku tapczanu raczej nie wstawię.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 09:08:59 am wysłana przez rrico_76 »

Offline meble.zaar

• Nowy użytkownik
    • Projektowanie wnętrz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2020, 07:01:56 am »
Cześć,
Do grania osobiście zakupiłem designerskie stół. Są to nowoczesne stoły z żywicą produkowane i projektowane przez naszą Polską firmę ZAAR z Bielska Białej. Stół bardzo ładnie prezentuje się w salonie jak i również w pokoju w którym gram. W dodatku może idealnie posłużyć jako stolik kawowy do salonu. Polecam nowoczesne stoły z żywicą.