Elder Scrolls Online - Polski Portal

HydePark => Inne gry => Kącik fanów Fallout 4 => Wątek zaczęty przez: rrico_76 w Grudzień 07, 2015, 14:11:41 pm

Tytuł: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: rrico_76 w Grudzień 07, 2015, 14:11:41 pm
Jak na razie, udało mi się odkryć dodatkowo tylko vault 114. Tak mnie nurtuje, podobnie jak w trójce, do czego mogły służyć. Tam były różne dziwne.
W naszej 111-ce mrozili ludzi, taki był xperyment. W 114 tak naprawdę nie wiem co robili z mieszkańcami. A w pozostałych co się działo?
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: woodpecker0 w Grudzień 07, 2015, 15:39:20 pm


Wszystkie krypty (fabularna gadka) miały służyć nie uratowaniu ludzkości od wojny i atomowej zagłady ale miały służyć eksperymentom na rzecz Vault-Tec.
Tak w F:NV w jednej byli tylko hazardziści, i wszystkie spory były rozstrzygane w ramach gier losowych, tak i tu są... rożne, krypty.

W 111 zamrozili ludzi (chyba jedna jedyna, w normalny sposób uratowała ludzi...).
W rożnych kryptach znajdowali się różni ludzi, z rożnych grup społecznych, w jednym z terminali wyczytałem, że w 114 mieli znaleźć się biznesmeni i im podobni bogacze, gdzieś nawet była lista nazwisk.
Nie pamiętam teraz numerów ale w paru kryptach byłem.

W jednej normalnie żyli ludzie od tych 200 lat, w trakcie robienia dla nich zadań okaże się, że część w której żyli to była ledwie połowa krypty. Główna część to laboratoria, w których na kretoszczurach wytwarzali rożne wirusy, po to żeby potem zarazić tych ludzi w tej pierwszej części, uodpornić, towrzyć szczepionki, stworzyć ludzi odprzężonych na WSZYSTKO i takie tam bajery, nie będę za szczegółowo opisywał, dodatkowo na końcu można tam zdobyć towarzysza, robota.

Inna krypta, zasiedlona przez Strzelców, gdzieś na dole mapy (po lewej stronie), jeszcze nie wchodziłem do środka.

Inna, też zajęta przez Strzelców to właściwie ich dom/baza/siedziba, w jednym z terminali byłą ciekawa historyjka o jakimś tam jasiu i Małgosi, które to musiały się szkolić itd. itd. taka opowiastka dla dzieci traktująca właśnie o Strzelcach.

Nie wiem czy Jeszce gdzieś jakiejś nie widziałem krypty.
Numery dopisze jak sobie przypomnę.
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: Morkhet w Grudzień 07, 2015, 16:54:38 pm
Nie pamiętam numeru ale jedna krypta jest wciąż zasiedlona przez ludki a niebieskich ubrankach :). Można tam jakiegoś leniwego handlarza nabyć do naszej bazy w sanktuarium by stał za stoiskiem i sprzedawał różności.
Edit: Właśnie ta krypta z wirusami na kretoszczurach :).

Dzisiaj odwiedziłem kryptę nr.95, pewnie to ta o której wspomniano wyżej, zamieszkała przez strzelców. Historia w skrócie taka, że zebrano ćpunów, przez 5 lat ich leczono, nie mieli żadnych narkotyków w pobliżu, a po 5 latach otwarto magazynek wypełniony po brzegi wszystkim co ćpun by zapragnął. Nikt nie wytrzymał, bójki, agresywność, i rzucenie się na magazynek byle by se ulżyć, eksperyment zakończył się niepowodzeniem.
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: rrico_76 w Grudzień 08, 2015, 10:54:10 am
A jak to możliwe żeby tam siedzieli przez te 200 lat? Przecież w innych pokończyły się zasoby, chyba po drugim roku odsiadki 2078 był bunt w tej naszej krypcie właśnie z tego powodu. Uciekinierzy wymietli co zostało i tyle. To jakim cudem wystarczyło w tej drugiej żarcia na 200 lat?
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: woodpecker0 w Grudzień 08, 2015, 16:46:09 pm
Nie wiem jak długo to trwa/trwało ale delikatnie się otworzyli na Wspólnotę i przez jakichś "swoich ludzi" handlowali itp.
No jakoś radę dali :D.
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: rrico_76 w Grudzień 09, 2015, 08:55:31 am
Coś mi strzeliło do łba. Nie wiecie czy można przejąć i zbudować osadę z jakiegoś bunkra? To by było wymarzone miejsce pod względem obronnym - obstawiasz wejście i bezpiecznie. Woda w kranach, prąd by się jakoś zmajstrowało, łóżka też wejdą.
A zastnawiam się bo bandyci mieli coś takiego, co prawda nie tradycyjny vault ale coś było, na południu od słonecznej osady. To może postacią też się daje zbudować.
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: woodpecker0 w Grudzień 09, 2015, 16:05:58 pm
Na pewno ktoś wpadnie na pomysł na zrobienie takiego moda :D.

Ja osobiście, się z czymś takim (na 264 odkryte lokacje) nie spotkałem.
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: rrico_76 w Grudzień 10, 2015, 09:10:43 am
Nie pamiętam nazwy, dostaje się questa na wyczyszczenie gangu w takiej lokacji, która ma "bunkier", gdzie można wejść też przez kościół oddalony na północ. Sama miejscówka ma kilka działek i masę świateł poukrywanych w takich rozpiętych żaglach (trudno zestrzelić), jakieś 3 szopy po bokach. Całość na południe od Słonecznej Doliny (chyba tak się nazywała?).
No i właśnie. Obudować się w czymś takim było by bardzo łatwo i przyjemnie :).
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: woodpecker0 w Grudzień 10, 2015, 17:18:58 pm
Łatwo i przyjemnie się rozbudować w Przymierzu, bo nie wiem czy nie ma już tam murów i innych pierdółek. A lokacja o której mówisz to Federalny Skład Żywności jeśli dobrze pamiętam.
Tytuł: Odp: Inne vaulty
Wiadomość wysłana przez: rrico_76 w Grudzień 11, 2015, 08:31:17 am
No dokłanie ta miejscówa. A do przymierza jeszcze nie dotarłem albo nie wiem że to oni. Mijałem jakieś miasto handlowe przed mostem na północnym wschodzie ale to chyba nie to (znowu nazwa...nazwa). Też się tam jakoś nazywali.