Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 56429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Morkhet

Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 17, 2019, 09:30:07 am »
Haha, ja też się zakochałem w tej grze, nigdy wcześniej nie doświadczyłem z gry takiego dziwnego uczucia, jak w ciągu dnia wychodzisz na pole, otwarta drogę, rozgladasz się, stajesz w bezruchu i obserwujesz jak ten świat brzmi i jak żyje swoim życiem, jak bujaja się drzewa i jak wspaniały krajobraz mamy, coś pięknego.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 17, 2019, 19:29:37 pm »
Takie aspekty są wyznacznikiem tego czy gra jest dobra czy nie. Gdy chłonie się świat, wczuwa w klimat gry, żyje się grą a nie zapomina szybko jak grając w "gunva" pokroju Anthem, Fallouta76 albo innych Destiny :)

Offline Morkhet

« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 22, 2019, 20:13:25 pm »
To prawda, do tego worka pięknych i wartościowych gier wrzucam nowa... METRO EXODUS... czapki z głów, goty jak nic powinno być i mimo, że drażni mnie kilka rzeczy, klimat, fabuła, postacie, anomalie pogodowe(nigdzie nie doświadczyłem takiego przyjemnego dreszczyku jak podczas wielkiej ulewy wbilem na dźwig, zamknąłem się w kabinie i cała ta ulewa stukala realistycznie w metalowy dach i boki... mini szok), tereny, historia i zakończenie zasługuje na goty jak nic... Wyciskacz łez :D piękna giera, pięknie się wczuwa w fabułę a do tego otoczka pasującej muzyki i gra jest majstersztykiem.

Natomiast co mnie draznilo, pewne wymagania odnośnie dobrego zakończenia, a to nie zabijać takich a to nie likwidować takich, w pewnym momencie nawet ogłuszać nie można, nie ważne, że są wrogo nastawieni, po prostu nie wolno tykac jak chcesz mieć dobre zakończenie.
Sam fakt, że likwidacja i lootowanie jest smaczkiem tej gry, powinno odbyć się bez żadnych barier, strzelają do nas to masz prawo zabić :P, ale wiadomo fabularnie, to obóz normalnych ludzi, nie znają Cię to strzelają, ale mimo wszystko noo chciałem pozabijac więcej :P.

Teraz wziąłem się za Nier Automata, zachwalany tytuł, obaczymy co i jak.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2019, 20:14:59 pm wysłana przez Morkhet »

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 24, 2019, 03:33:57 am »
Metro Exodus grałem. Bardzo dobra produkcja, fajna historia, narracja, jedyne co mi nie pasuje to fakt iż główny bohater jest.. niemową! Podczas scenek, rozmówek wszyscy trajkoczą a on ani be ani me :) Poz tym jednym.aspektem gra jest świetna!

Ale wrócę jeszcze do Kingdom Come bo gra zasługuje na same dobre słowa. Im dalej w fabułę tym lepiej. Fajne jest to jak Henryk z prostego chłopiny ewoluuje w elokwentnego rycerza - detektywa. Obecnie jestem bo uwiedzeniu Tereski i rozkminiam zagadkę śmierci kulawego w Użycach. Do wszechstronnego rozwijania postaci ułożyłem sobie specyficzny plan "zajęć". Godziny przedpoludniowe to trening walk z Bernardem aby podszkolić skille bojowe (w Unarmed jestem już tak mocny że nawet bez zbroi w łachmanach leję go tak że sam odpuszcza walkę i kończy trening), potem polowanie na króliki w celu pozyskania mięsa na handel i treningu strzelania z łuku.
  Godziny wieczorne to darmowa łaźnia (kąpiel, pranie, czasem leczenie i fiku miku z łaziebnymi), następnie gra w kości w tawernie. Gdy nadejdzie noc zaczynam trening skradania i złodziejskiego fachu czyli otwierania zamków i kradzieży. Gdzie najlepiej? W łaźni obok Ratajów. Są tam cztery zamki w drzwiach do otworzenia i kilka skrzyń w których co 24godziny respawnuje się ekwipunek łaziebnych do ukradzenia. Poza tym panie (i jeden sługa) śpią i można na nich trenować kradzież kieszonkową. Jak wszystkie drzwi są już otwarte to da się "triggerować" respawn wszystkich zamkniętych drzwi poprzez akcję zakładania glośnej zbroi i chodzenia w prywatnym pomieszczeniu bez skradania. Wtedy kilka osob się budzi i sprawdza czy w obejściu wszystko w porządku. Najlepiej jest uciec na chwilę z tej lokacji do czasu gdy łaziebne wrócą do swych łóżek, pozamykają uprzednio wszystkie drzwi i skrzynie, dzięki temu możemy trening otwierania zamków zacząć od nowa.
  Po treningu złodziejskim, w godzinach wczesno-porannych idę odespać kilka godzin uprzednio zaczynając lekturę jakiejś książki. Pobudka przed południem, zjedzenie zawartości garnka w chacie Peszka i Teresy, sprzedaż kradzionych fantów, hop na konika i jazda na trening do Bernarda. I tak kółko. Mój cykl w grze to dwa dni treningu w ten sposób (plus trening alchemii w centrum miasta) a po tych dwoch dniach kolejne dwa albo trzy dni zadań, zleceń, questów. Czasami sobie urozmaicam i nieco zmieniam aktywności, zasadniczo trzymam się jednak swego planu. Henio ma już 16lvl, świetną charyzmę i retorykę, wymaksowaną siłę i walkę wręcz oraz najlepszego konia. Jak? Na kradzieży fantów z łaźni zarobiłem ponad 8tys groszy i kupiłem Jendę w Merchojedach a zbrojkę dla niej znalazlem przez przypadek w gnieździe orła tuż po dotarciu do Ratajów. Gram bez opisów i gameplayów i czasem ciekaw jestem ile mi w grze umknęło i ile smaczków, sekretów zostało do odnalezienia :) KCD to jedna z najlepszych gier, obecnie absolutny Top1!

Offline Morkhet

« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 25, 2019, 21:31:58 pm »
Początek jest wyśmienity, całe te godziny nauk, później natomiast zobaczymy jak będziesz opowiadał o tej produkcji :P, osobiście nie przeszkadza mi, czuć moc i wszystko, wycwiczony na maxie wbiegalem w grupy wrogów i tylko machniecie tu i machniecie tam, dwa ciosy i po wrogu :D. Nie pamiętam czy to się tyczy zwykłych szarakow czy tez bosow, czy jest tam jakiś poziom trudności do ustawienia, ale tak jak mówiłem mi to nie przeszkadzało. Z jednej strony stracił się smak walk, potyczek, odskok, blok tarcza, machniecie mieczem, odskok, okrążenie wroga, cios, sprowadziło się do cios, cios, po wrogu, z drugiej strony, wycwiczony woj, czuć było potęgę w tym klimacie i generalnie tak to powinno wyglądać, nikt nam nie podskoczy :), absolutnie czekam na obszerny dodatek rozwijający dalsze przygody, bądź na drugą część, na 100% kupię.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 26, 2019, 02:26:44 am »
Wiesz, uparłem się by sprobować wbić cebulkę w tej grze. To chyba będzie najtrudniejsze wyzwanie z dotychczasowych. Napewno grę trzeba przejść dwa razy bo z tego co widzę to niektóre trofki chyba się wzajemnie wykluczają. Zobaczę jak będzie mi szło. Pierwsze granie to na czuja, odkrywanie samemu, cieszenie się fabułą, odkrywanie exploitów, sposobu na trenowanie skilli itp. Pominięte trofiki zostawię sobie na drugie przejście kiedyś tam :) Dlc'ki zacznę niebawem dłubać bo przejrzałem ich listę i są interesujące.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2019, 02:30:02 am wysłana przez SebaSan1981 »

Offline Morkhet

« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 29, 2019, 10:35:10 am »
No to gramy, TES Blades wyszedl :D podziwiam, nie wiem czy mogę dzielić się materiałem czy zabronione to jest bo early access dostałem, ale powiem Wam jedno, grafika w telefonie gry Blades mieści się pomiędzy Oblivion a Skyrim, wielki plus.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #412 dnia: Wrzesień 01, 2019, 14:52:24 pm »
Jakiś czas temu zacząłem przygodę z Black Desert na ps4. Gra nokautuje eso pod każdym względem. Ilość contentu, wielkość świata, zróżnicowanie aktywności, crafting, zbieractwo, walka są na jakimś innym nieosiągalnym dla gry Zenimaxa poziomie.

Są oczywiście także mikropłatności ale są ine opcjonalne. Nie ma konieczności kupowania czegokolwiek aby swobodnie grać.
Najbadziej zadziwiające jest to że w BD wcale nie trzeba walczyć, gracz może być zarówno wojownikiem, magiem jak i crafterem, handlarzem, tragarzem, odkrywcą, rybakiem, wedkarzem, hodowcą drobiu, koni itd albo farmerem. O dziwo wszystko to działa na konsoli, sterowanie jest bardzo dobrze przemyślane.
Od czasu do czasu zdarzają się dropy animacji, choć noe tak często jak w eso. Obiekty i tekstury lubią się doczytywać ale to uzasadnione ze względu na ogrom świata. Gracz nie jest ograniczony regionami jak w eso, można zbudowac sobie łódkę i popłynąć na drugi kontynent jeśli się chce. Swoboda to glowna zaleta tej gry.

Eso niestety jest już zbyt biedne i ubogie w zawartość aby do niego wracać..