Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 53277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SebaSan1981

Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 25, 2018, 20:19:56 pm »
No szkoda. Ja na ps4 bawię się w F76 znakomicie. Mamy zgraną paczkę czterech fanów post apo, dwóch ziomkówz czasów gry w eso (Rrico ich zna także) oraz jednego kolegę z pracy. Gra w co-opie jest rewelacyjna, eksploracja, wspolne wypady na polowanie na mutanty lub ghoule (a niedlugo tez na grubszego zwierza). Nawet wczoraj gralismy do wczesnych godzin porannych i wciaz bylo mało a trzeba bylo odespać bo po poludniu do pracy.

Gra zrobila sie dosc stabilna, kicki z serwera zdarzają sie rzadko. Dalem grze szansę i wkręciłem sie na dobre :)

Offline rrico_76

• Ekspert
  • Frakcja: Niezdecydowany
  • Klasa: Niezdecydowany
  • Rasa: Niezdecydowany
  • Serwer: MegaServer EU
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 28, 2018, 16:11:18 pm »
A ja sobie chwilowo wróciłem do F4 bo miałem ochotę na ten klimat a nie ma w czym wybierać. F76 definitywnie poczeka jeszcze przynajmniej z rok zanim pojawi się u mnie na dysku. Uważam tą produkcję za wyzysk graczy, chociaż serię bardzo lubiłem. F76 nie jest dla tru fanatyków klimatu Seba, jest dla ludzi puszczających kantem takie wtopy. Każdy gracz ma poziom pójścia na ustępstwo w innym miejscu. I to od produktu zależy na jak wiele im pozwolisz. Kupując takie produkcje wspierasz wydawanie niedopracowanych gniotów i utwierdzasz korpo w przekonaniu, że ujdzie im na sucho znacznie więcej. Być może kolejna produkcja zostanie wydana w jeszcze mniej dopracowanym stanie. Bo zawsze się znajdą ci, którzy i tak to łykną.
Byłem zajarany jak mało kto na ten tytuł. Ale po poobserwowaniu tematu rozwoju tej giery zwyczajnie nie moge pozwolić żeby wylądowała na moim dysku.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 28, 2018, 19:50:17 pm »
Naczytales sie opinii i naoglądałeś recenzji nawer nie próbując sam zagrac. Fakt gra ma wkurzajace czasem wywalanie z serwera ale grywalnosc ta samanco w F4.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 29, 2018, 16:28:07 pm »
No fakt, sprawdzałem wcześniej. I okazuje się że dobrze zrobiłem, co może nie zmusi big korpo do poprawienia bugów, ale pewnie uchroni mój portfel. I bojkotując zakup tej giery (chociaż bardzo chciałem ją mieć) wyrażam moje zdanie o praktyce jaką obecnie stosują wobec graczy. Nie masz wrażenia, że kupując F76 chciałeś dostać bardziej dopracowany produkt?
Ja to widzę tak, że chłopaki dostali deadline do kiedyś tam, bo prikaz to prikaz. Nie zdążyli, no zwyczajnie się nie udało, zdarza się. Ale wtedy to się przesuwa premierę i robi więcej bety, dla większej liczby testerów. A nie pompuje fake produkt na rynek i drenuje graczy, bo i tak kupią wszystko co na "F". IMO silnik z singla F4 nie bardzo nadaje się na multi F76, bo dostaniesz "singla w tłumie", wtapiające się w podłoże obiekty też nie brzmią zachęcająco, itd. Lista bugów się nie kończy.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 30, 2018, 14:44:19 pm »
Szczerze mówiac to spodziewałem się czegoś takiego jak czwórka tylko online. Bo już grajac w F4 pomyslalem sobie kiedyś - "Fajnie by bylo jakby zrobili takiego Fallouta tylko online". Zatem nie bylem zaskoczony tym co dostanę. Dostalem przede wszystkim super grę do eksploracji i gry w co-opie. To czego nie chciałem dostac to te bugi z serwerem i czasami błędy w detekcji kolizji.
  Przed wydaniem F76 slyszalem ze ma byc na silniku Unreal4, tym samym co był w Skyrim, Ark, Conanie zatem nie spodziewalem sie nie wiadomo jakiej gry. I taką dostałem, fajną do eksploracji z dodatkowo skopaną stabilnością serwerów, słabym V.A.T.S oraz głupotami w stylu limitu 400slotów w skrzynce..

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 30, 2018, 16:29:21 pm »
Zauważ, oprócz Skyrim, wszystkie te produkcje (które nota bene lubię) były przeznaczone "raczej" na singla, ew. coop w wersji PvE, grubszego PvP tu nie dostaniesz. To po cholerę pchają ten silnik do F76, gdzie jest szansa ma MMO? przecież tego nie uciągnie. Chociaż mogli coś z tym zrobić jak plan wydawniczy zakładał takie rozwiązania. To jest pierwsza kwestia.
A druga, no, jakby to nazwać, te wszystkie bugi, glitche i inne niespodzianki świadczą o tym, że wybitnie zlewają graczy. Żadnej innej firmie by to nie uszło na sucho, a tutaj jesteśmy przyzwyczajeni, że od nich zawsze jakieś drobiazgi będą, odpuszczamy, bo giera fajna to się przymknie oko raz, drugi, trzeci. Ale skumuluj wszystkie błędy na linii czasu z F76 i jakie świadectwo dostaniesz?
Niby obiecali zero mikrotransakcji, stału support itd. No ale dla takiego produktu to nie widzę innej możliwości. Czyżby wiedzieli z góry co wypuszczają? Chłopaki łagodzą terminy prezesów? IMO taki był plan, szybko wydać (bo cośtam), a potem się martwić. Jednocześnie masz przychód. Nieistotne że wypuszczasz gniota.

Żeby nie był całkiem OT, po obiadku zabieram się znowu do F4. Mam tam kilka fajnych modów i znośnie mi się gra, a jeszcze sporo przede mną. Na razie odkrywam kawałki mapy, stawiam osady, a wątki frakcji i główny zostawiłem na deser, jak już otworzę więcej punktów fast travel i nacieszę się sekretami.

Offline Morkhet

« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 30, 2018, 16:56:31 pm »
Z Rrico to skończy się jak z NMS, "nie, nie, głupie, nie ma nic, błędy, lagi, nuda" a koniec końców zacznie grać jak my skończymy haha. Chociaż w sumie to ja już skończyłem, gdybym miał więcej czasu to pewnie bym się wciągnął głębiej w F76, a tak jedynie go liznalem polubiłem i odstawilem z powodu braku czasu, godzinka dziennie to za mało by mu poświęcać, zwłaszcza jak się gra solo bez znajomkow, fpsy potrafią spaść nisko nie raz, a na utubie filmiki z gangów trzepiacych ostatniego bosa już, tydzień po premierze. Meh, wolę poświęcić ten czas na inne gry :). Swoją drogą tak dobrze im idzie, że przecenili już grę o 20$ w sklepach :D.
Dodatkowo szczęśliwcy edycji kolekcjonerskiej, dostali torbę wykonana z neonu zamiast porządnego materiału tak jak zapowiadano, a bethesda na to, skończył nam się materiał i musieliśmy go innym zastąpić, poszkodowani dostaną.. uwaga... 500 atomów w sklepie, równowartość kwiatka albo drzwi do bazy, gratuluję :D.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 02, 2018, 06:44:08 am »
Na NMS marudziłem nie dlatego że lagi czy coś tam, ale to zwyczajnie nie mój klimat, chociaż powoli się przekonałem, bo ostatnio mi pasują giery z buildingiem, poza tym ma kilka fajnych rzeczy. A przede wszystkim go znacznie poprawili. Raz a dobrze, skutecznie, pojawiły się nowe opcje, czynne klikadła i sporo ciekawostek.
Z F76 dzieje się deko inaczej. Sporo ludzi narzeka, niby coś tam robią, a babole jak były tak są. Może też im roku trzeba żeby coś z tym zrobić. Kolejnego mega-patcha o wielkości samej giery ;)

Także lejąc na nowości znowu dzisiaj siadam do F4 - gierka ma coś w sobie, że bez żadnych sprzecznych myśli chętnie się do niej wraca. To dla mnie druga taka, w którą bym mógł łoić latami, gdyby w międzyczasie nie wychodziło nic innego. Już tak kiedyś katowałem Skyrim na ps3.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2018, 06:47:39 am wysłana przez rrico_76 »

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 03, 2018, 16:14:05 pm »
A mnie tam nie obchodzi że inni narzekają na F76. Gra mi się dobrze i gra mi się podoba. Z Dragonem i Leviathanem gramy codziennie. Nawet wczoraj farmilismy ghoule razem i bylo megamiodnie. F76 pomału rozpęka trofikowo. Poszczególne misje robię solo bo zbudowalem postac pod solo play, skradanie i walkę bronią białą. Nawet mutacja mi się trafiła z bonusem do szybkości poruszania się, zablokowałem ją perkami aby sie nie dała wyleczyć i eksploruję Apallachy z przyjemnością.

Mikrotransakcje? A po co? Za dzienne/tygodniowe aktywności dostajemy atomy. W ten sposób odblokowalem sobie juz trzy outfity bez wydawania ani grosza. Poza tym rzeczy w sklepie to tylko czysta kosmetyka bez wpływu na balans gry :)

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 18, 2018, 03:55:45 am »
Ostatnio siedzę sobie pod wodą na subnautica w trybie creative. Tryb ma i wady i zalety.
Z zalet: nieograniczony dostęp do surowców, nic nie trzeba zbierać, można od razu budować wszystkie struktury bez szukania planów. Druga zaleta to nienachalna fabuła, można ale nie trzeba jej robić. Dodatkowo nie ma głodu, pragnienia i tlenu w butli, można też schodzić niżej bez ryzyka ciśnienia.
A podstawowa wada jak dla mnie jest taka, że wszystko jest dostępne od razu i można zgłupieć, zwyczajnie za dużo wszystkiego. Na start komplet narzędzi i wszystkie schematy. A do tego wchodzą stale komunikaty radiowe, które w trybie fabularnym są poprzedzielane odstępami czasu wynikającymi z progresu postaci. Tutaj pojawiają się w dowolnym momencie i prawie wszystkie na raz. Ledwo zaczynam eksplorację, a już mam komunikat ratunkowy (wiem niby jak się skończy ten ratunek, ale i tak jeszcze za wcześnie). Także fabułka jest, nie muszę jej robić, i dzieje się za wcześnie, jeszcze zanim ogarnąłem teren. Taka upierdliwość.
Ale za to zbudowałem bazę, seamoth'a, łódź podwodną i 2 prawn suite'y (przez przypadek bo nie widziałem pierwszego jak spadł pod wodę).
Co mi się podoba w tej grze to system budowania. Bardzo fajnie zrobiony, struktury się uzupełniają jak gdzieś jest szpara, można je sprytnie łączyć (aczkolwiek dalej nie wiem jak niektóre obrócić), pozwalają zbudować sporo fajnych rozwiązań. Dochodzi wyposażenie takiej bazy, a tutaj mamy meble, maszyny, w tym nawet takie które wykorzystują komponenty technologii obcych - w trybie fabułki pewnie nawet nie do zdobycia schematy, np. na biogenerator.
Kolejny, niezaprzeczalny walor tej giery to grafika. Bardzo ładnie zrobiona woda (bo w zasadzie to ona jest podstawowym medium konstrukcji świata). Jak w prawdziwym oceanie, ma różne odcienie zależnie od oświetlenia, głębokości, są ruchy powierzchni, odblaski i inne cuda, zupełnie jak prawdziwa woda. Poza tym fajny system podwodnego życia, organizmy są unikalne, każdy robi swoje (w sensie - żyje sobie), można je pozyskać i hodować w akwarium, badać, można rośliny sadzić. Są też organizmy lądowe (głównie rośliny) i je też można posadzić w bazie, z niektórych są owoce.
Z lądem jest o tyle fajnie, że są jakieś wyspy, ale uwaga, nie są nijak zakotwiczone. Cała wyspa jest obiektem pływającym, umieszczonym na takich organizmach-pływakach. Jeżeli wyspa ma oczko wodne w środku to można do jej centrum po prostu wpłynąć od spodu. Można trafić sztuczne organizmy, obiekty obcych albo zniszczone ludzkie bazy ze schematami do skanowania i zbudowania później w bazie (w trybie creative dostępne od razu).
Generalnie od dawna miałem ochotę w to pograć, ale wyszło na ps4 stosunkowo niedawno. IMO fajna produkcja, główny walor to fabuła i tajemnice, a dodatkowo survival i building/crafting. Brakowało mi czegoś takiego.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 03, 2019, 12:59:34 pm »
Kombinowałem żeby wrócić do poprzednich gier jakie mam na dysku i padło na ARKa, bo wyszedł dodatek. Conan zresztą też ma nowy content, tak samo Subnautica (tutaj jest część subzero - warunki polarnej planety).
Jakoś tak niby nie miałem ochoty na ten dodatek, ale samego arka lubię i to był dobry pretekst żeby zacząć od zera, na nowej mapie. Z wracaniem na rozwiniętą postać pewnie by wyszło jak z próbą powrotu do conana (napisałem w tamtym temacie). A tak, mam od nowa. Co pamiętam to pamiętam, a reszta i tak wejdzie stopniowo.

Offline Morkhet

« Odpowiedź #401 dnia: Luty 18, 2019, 16:37:27 pm »
No i co panowie, coś wasza aktywność ostatnio spadła, brakuje mi tu waszych rozkmin i opowiastek z różnych gier :D.

Ja narazie bawię się w Pathfinder kingdome, zaczynałem jak Rrico miliony postaci aż w końcu udało się ruszyć z zabawą do przodu i planuje w końcu ukończyć giere. Później sam nie wiem, muszę jeszcze Witchera 3 skończyć, następnie albo zalegne do bf5 albo stestuje Anthem nowo wydanego. Pozostało jeszcze far cry new dawn ale ludzie jęczą, że to dlc do 5 powinien być, ta sama mapa, inne kolory i ludziki, trochę mnie to odpycha szczerze mówiąc.. ale far cry to far cry.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #402 dnia: Luty 19, 2019, 01:07:19 am »
Fakt, mało ostatnio pisałem ale nie oznacza to że nie giercuję. Zatem pp kolei.
Obecnie skupiam się na platynie w Fallout Shelter. W F76 cebulka wpadła po półtorej miesiąca ciorania. Shelter jest bardziej czasochłonny ale przynajmniej nie zabugowany. Padnie wkrótce.
  Poza tym pogrywam lekko w Borderlands2 bo jest to gra, do której zawsze z radością wracam. Poza tym pomalutku eksploruję AssCreed Odyssey. Nie wiem jednak czy z Grecją nie zrobię sobie przerwy bo zakupilem tez Metro Exodus - majstersztyk klimatów post-apo. No i doczekałem się obniżki ceny wspanialego jrpg o nazwie Dragon Quest XI...

Wiem, dużo gier na raz, dlatego mam dylemat nad czym sie skoncentrować a co odłożyć na później :)

Offline Morkhet

« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 12, 2019, 10:48:10 am »
Dobra, przeszedłem właśnie Far Cry New Dawn i mogę się z Wami co nie co podzielić :). Zacznę od tego, że giera jest dużo lepsza niż 5 :), fabuła bardziej wciąga, mapa mniejsza, przez co nie ma się odczucia zagubienia, fajne bronie, fajne misje, super spluwy do wynajęcia, generalnie miodzio, byłem sceptycznie nastawiony po wszystkich trailerach z różem w tle, jednak faktycznie tego różu nie ma tyle, a nawet jeśli jest gdzieś to nie rzuca się w oczy. Gra jest kontynuacją historii w 5, gdzie w New Dawn rozwiązuje się cała historia, także Far Cry 6 będzie zupełnie nową historią, albo będzie kontynuacją 5 tyle, że nasza główna postać będzie tą złą teraz... takie odczucia mam ;).
Polecam fanom Far Cry nie bać się i spróbować, gra naprawdę okazała się lepszą kontynuacją 5.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 17, 2019, 04:57:52 am »
Graliście i Wy wczesniej w Kingdom Come Deliverance, zacząłem grać i ja. No i jestem pod ogromnym wrażeniem tegoż zacnego tytułu. Jest to najlepszy rpg w jaki do tej pory grałem! Ileż ta gra ma smaczków, niuansów, mam niesamowitą wczuwkę w klimat Kingdom Come.
  Trenuję Henryka dość wszechstronnie, duży nacisk kładę na retorykę, skradanie i otwieranie zamków. Siła i skille bojowe oczywiście też, regularnie trenuję mordobitkę u Bernarda. Grę odkrywam samemu, bez pomocy neta. Obecnie jestem w drodze do Użyc gdzie podobno mogę nauczyć się czytać. A w Ratajach bajeruję Tereskę i trenuję walkę, złodziejski fach oraz naprawianie oręża.

Od czasu Skyrima żadna gra mnie nie wciągnęła jak Kingdom Come :)