Autor Wątek: Mass Effect : Andromeda  (Przeczytany 8098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SebaSan1981

Odp: Mass Effect : Andromeda
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2017, 14:42:58 pm »
Chłopaki weźcie zapodajcie jakies screenshoty z gry. Jak (jakimś cudem) wbiję empa w eso i uporam sie z Craglorn i rozlicznymi bugami obecnymi teraz w grze to spróbuję tą Andromedę. Rrico mógłbys zapodać jakieś swoje screeny w naszym community na PS4 tak jak to Ainars zrobił.

Offline Morkhet

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 11, 2017, 21:25:53 pm »
Ja mogę zapodać jakieś ale to będą końcowe screeny bo właśnie skończyłem dzisiaj grę :D, szczerze, fabuła wymiata, naprawdę miodzio, zakończenie 7/10, porównując do mass effect 3 to jest słabe, tam wymiata historia i zakończenie, opowiem Ci o tym rrico jak siądę na laptopa, bo na telefonie to za długo zejdzie :). Screenów nie podam na razie bo to może być za duży spoiler dla innych, wkleję jutro takie ogolnikowe, mój hero, kosmos pokaże Ci jak wygląda, statek itp.

Jeszcze prawdopodobnie ostatnia misja jest zbugowana, haha, powiem tak, przy wymaganiach potrzebnych do otwarcia misji, które mam na 100% wykonane, aktualne, nie mogę wejść w interakcje haha, i pozostaje niesmak, niedokończona historia. Mam nadzieję że naprawią, generalnie mam 97% albo 98% ukończenia gry, i nie wiem teraz, czy to ta misja to pozostałe procenty, czy subquesty, bo mam 5 questow pobocznych nie zrobionych bo znajdzki na mapie się nie wyświetlają, i trzeba randomowo szukać różnych rzeczy po całej planecie, a w opisie misji nie ma na której planecie szukać, więc jak dostaniesz misję gdzie na mapie nie będziesz miał znacznika aby iść w to miejsce, to rób to od razu, aż wykonasz na maxa, albo olej jak ja, tyle że później można zapomnieć o miejscu questa :D, w każdym bądź razie, mam nadzieję że będzie łatka niedługo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 21:41:07 pm wysłana przez Morkhet »

Offline rrico_76

• Ekspert
  • Frakcja: Niezdecydowany
  • Klasa: Niezdecydowany
  • Rasa: Niezdecydowany
  • Serwer: MegaServer EU
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:26:58 am »
Rrico mógłbys zapodać jakieś swoje screeny w naszym community na PS4 tak jak to Ainars zrobił.
"Zdzisiek, a co ty tak z pustą taczką zapierdalasz?
Panie majster, ja nawet nie mam czasu załadować."
No taka prawda, jakoś tak nie mam czasu zrobić screenów bo się wkręciłem. No ale coś pomyślimy.

Szkoda że tyle bugów jeszcze przede mną. Na razie to były drobiazgi, ale np. questa z tymi niewolnikami na Voeld nie zdałem bo się nie dało, muszę sprawdzić po patchu.
Z testowania zawodników doszedłem do wniosku że paradoxalnie najmniej fajnych skilli bojowych ma drzewo walka, pozostałe jakoś dają radkę. Czerwone drzewo ma przeważnie takie boosty do broni i fajne pasywki, ale przydatnych do ataku niewiele. Kombinacje łatwiej zrobić z pozostałych drzew, najlepiej mi się sprawdza mix technologiczny z biotyką, na profilu "obrońca" bodajże tak miałem poustawiane i wali aż miło.

Offline Morkhet

« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:50:39 pm »
Rrico nie wiem czy dużo bugów przed Tobą czy nie, bo z tego co czytam u Ciebie, to ja takich problemów nie miałem, może nasze sprzęty mają inną kategorię bugów :). Jedynie dwa bugi mam w grze, gdzie nie mogę ukończyć zadania, nie licząć tych subquestów, gdzie nie ma znacznika na mapie, więc albo taki zamysł by samemu szukać po całej mapie, albo lekki bug, ale to nic, pomijając to, pierwszy bug gdy nie mogłem pod sam koniec gry prawie oddać questa, bo z npc nie dało się zagadać, była ikonka rozmowy, ale nie załączała się w trakcie aktywacji, a drugi to ten ostatni ostatni quest, teoretycznie powinno się dać aktywować go po ukończeniu main questa, i móc wykonać dane nam ostatnie zadanie, ale cóż, jak zwykle brak interakcji z objektem i nic nie da się zrobić, to te dwa które są u mnie.

Wracając do historii mass effect, 1,2,3 są o tym samym bohaterze, komandor Shepard, główna ikona mass effectu, i nawet taki Ryder nic nie zmieni tutaj, bo Shepard wciąż pozostaje w sercu wielu graczy :). W skrócie w tych częściach znajdziesz, powstanie legendy, upadek, ponowne powstanie, śmierć, z martwychwstanie przy użyciu technologi bio, o ile dobrze pamiętam, przechodzenie ze złej na dobrą stronę, i na odwrót, mase romantyzmu, który był o wiele lepszy niż tutaj w 4, to tak w skrócie skupiając się na 1-3, teraz przejdźmy do samej trójki, gdzie historia i pierwsze kroki rozpoczyna się atakiem tak zwanym Reaper'ów na ziemię, nazywając ich kosiarze, są to maszyny z kosmosu, które przy użyciu swojego własnego AI, potęgi w sile i ilości, niszczą wszechświaty, ich cykl powstania jest co 50k lat, a głównym zamysłem jest wyniszczenie każdego życia, tak aby odrodziło się bardziej inteligentne by w końcu mogło rozumować na wysoki szczeblu, na takim samym na jakis siedzą kosiarze. Posiadają wielkie maszyny bojowe, Architekt z 4 to malutki pajączek przy ich maszynach bojowych :), więc tak, atak na ziemię, panika, powołanie ponownie Sheparda na służbę komandora, bo po ostatniej akcji z części drugiej został zdegradowany, a może nawet i zamknięty za czyny.
Mamy już naszego bohatera, dostajemy pod stery statek Normandie <3, dużo lepszy niż Tempest haha, musimy ewakuować się z atakowanej ziemi, i tu zaczynamy naszą przygodę, w poszukiwaniu broni masowego rażenia w celu zniszczenia kosiarzy, już powstają pierwsze plotki kto ma plany tej broni, i tak samo, po kolei odkrywamy planety i wykonujemy main i subquesty, zbierając ekipę, poznając fabułę, rosnąc w siłę. Na naszej pięknej Normandii, mamy kolejną ikonę Mass Effect, czyli doktor Liarę T'soni, z którą, dałbym sobie rękę uciąć, 80% playerów sagi, przeszło związek i romantyzm z nią związany, była tak słodkia, czuła, współczująca, miła i mądra, że nie było tu innego wyjścia, nawet jak na jej alienowskie pochodzenie i niebieski kolor skóry, po prostu trzeba było to przeżyć haha. Peebee nie dorasta jej do pięt, chociaż gadki ma dobre, ale to nie to samo, mimo że rasa ta sama, bardziej do Liary mógłbym porównać Ci Kari, Kira? dziennikarka z Nexusa, pewnie spotkałeś już, jak flirtowałeś z nia, i słyszałeś te przejęcie w głosie, troskę i wygląd jej, to mniej więcej coś takiego :), dobra idziemy dalej, o Liarze to mogę godzinami nawijać, zaczynając od jej fabuły a kończąć na mojej postaci w ESO z jej imieniem i nazwiskiem haha.
W 3 masz tak samo konsekwencje różnych akcji z tą różnicą, że w 3 były rozwinięte do tego stopnia, że jak coś spieprzyłeś w trakcie robienia misji to mogło się to odbić na członkach Twojej załogi, czyli na końcu w finalnej walce, mogło dojść do tego, że ktoś z drużyny padł martwy, i piękna cutscenka to pokazywała, także idąć całą fabułą do samego końca, czeka nas ostatnia potyczka z wielką armią kosiarzy, gdzie Shepard zostaje ranny w trakcie (tak cutscenki i te sprawy) i ostatnimi siłami, doczłapuje się do kosiarza, tej wielkiej bojowej maszyny, *o ile dobrze pamiętam, a może to był jakiś budynek*, w każdym bądź razie tam napotyka AI całego tego ustrojstwa, i tu mamy do wyboru w zależności od prowadzonych wyborów, albo Shepard się poświęca, ginie, a kosiarze odchodzą, nie kończąc cyklu zniszczenia wszechświata, albo dołącza do nich też coś powodując, albo coś jeszcze, bodajże 4 alternatywy były.
Tak kończy się historia 3, a 600 lat później mamy nową historię Ryder'ów, gdzie w nexusie w kajutach ojca, masz zapiski głosowe, od Liary T'soni, przesłuchaj se :), a póżniej właśnie, dowiesz się o historii reaperów. Polecam zagraj se kiedyś w 3, aczkolwiek jak Ci wyspojlerowałem tutaj, to może się i tym zadowolisz :).

Wracając do Andromedy, kilka screenów Seba.

Kosmos:

Mój hero:

Nexus a raczej część Nexusa, czyli wielkiego Frachtowca służącego jako baza w kosmosie.

Tempest, nasz statek, lądowisko Nexus.

Oraz jeden z wiernych towarzyszy na polu bitwy :D

Mam nadzieję, że Ci za dużo nie wyspojlerowałem Rrico.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2017, 21:43:35 pm »
Kozackie screenshoty!! Jak mówię, jak się uporam z wbiciem empa w eso (bo z vetMaelstrom już mi poza łukiem wszystko wypadło co chciałem) to sobie sprawię ta Andromedę. Wygląda megawyjebiaszczo :) Aha dzięki Rrico za paczkę screenóów na community, są świetne!!

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 14, 2017, 08:17:41 am »
No nie wyglądają tak jak te wyżej ale tak na szybko w grze robione. Na tym powiększeniu na społeczności nie widać tak galancie. Wczoraj znowu się wkręciłem na kilka godzin, dzisiaj oczy na zapałki. A dzisiaj wyjeżdżam i peszek, nie pogram przez święta :(
A Dracka to sam często używam w drużynie, szczególnie na postaciach biotycznych i technologicznych gdzie mam mało walki wykupionej albo wcale. Kozak górnego lotu :)

Edit:
Jeszcze mam pytanie o ME3. Wydali toto na ps4? bo nie kojarze. Przez święta oglądałem sobie filmiki i nawet nawet, klimat podobny do 4 i pewnie by mi podchodził.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2017, 12:55:30 pm wysłana przez rrico_76 »

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 11, 2017, 10:16:28 am »
Uwaga na aktualkę. Zrobiłem wczoraj i giera scrushowała. Nie robi nowych save'ów na postaci (poruszanie między obszarami) i nie łączy z netem. Uwalona. Aktualka na ps4 ma ver 1.06, jak możecie to poczekajcie na nowszą.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #37 dnia: Maj 11, 2017, 14:09:35 pm »
Dzieki też że napisałes o tym na naszym community. Dobrze że nie zacząłem grać gdzieś teraz, od razu miałbym niesmak po rozpoczęciu. Jak na razie to wolę ciorać w Kunio Kuna mordobitkę albo zbierać roślinki w ESO  ;)

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 12, 2017, 08:45:31 am »
Przesiadłem się na epokę kamienną znowu, poczekam aż kosmosy załatają  8)
A na społeczności napisałem bo widziałem że ludzie w to grali albo chcieli :>

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 29, 2017, 12:42:52 pm »
Niedawno robiłem podejście testowe. Niby grać się dało, łączy z serwerami czyli ten problem jakoś się sam rozwiązał, ale dalej nie mam auto-save'ów. Strasznie irytująca sprawa jak stale wyskakuje komunikat i trzeba go klikać w każdym miejscu, gdzie normalnie powinien się zrobić autosave. No i niektóre akcje musiałem robić po kilka razy bo save z palca był za daleko, przyzwyczaiłem się robić rzadziej i kaszana :/. Potencjalnie może być tak, że giera może tworzyć tylko ograniczoną ilość plików save, a ja mam limit z powodu ilości postaci. Ale raczej mało prawdopodobne żeby były takie ograniczenia. Poza tym teraz mogłem odebrać jakieś pakiety do multi, do których wcześniej nie miałem dostępu (nie zaczytały się z serwera po samym patchu - dot. PS4).
Reasumując: grać się da, ale dupy nie urywa.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2017, 12:44:29 pm wysłana przez rrico_76 »

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2017, 13:57:17 pm »
Jakiś czas temu był nowy patch. Sytuacja zmieniła się, ale niedostrzegalnie. Grać się da już normalnie, ale auto-save'a nadal nie miałem przy przechodzeniu między obszarami. I tradycyjnie stale komunikat, upierdliwe do bólu także odstawiłem ME do lamusa aż wydadzą kolejnego patcha.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 18, 2019, 08:31:24 am »
No i po dłuuuuuugim czasie zacząłem grać. Gra jest po wielu patchach i cieszę się że mogę się cieszyć bezbłędnym gameplayem i mieć nieskażone zapatrywanie na Andromedę. Początek rewelacja, historia, sterowanie, gunplay bardzo mi podeszły. W online ogarnąłem samouczek i próbowałem misji solo ale jak na razie jest dla mnie za trudno, niemal tak jakby przechodzić Maw of Lorkhaj w Eso w pojedynkę haha :)

Ogólnie podoba mi się bardzo klimat i ilość informacji i różnorakich opcji w grze. Przydało by się jednak towarzystwo do grania online... może Ty Rrico? Grałeś już wcześniej więc mechanikę znasz.