Autor Wątek: Far Cry 5  (Przeczytany 2405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rrico_76

• Ekspert
  • Frakcja: Niezdecydowany
  • Klasa: Niezdecydowany
  • Rasa: Niezdecydowany
  • Serwer: MegaServer EU
Far Cry 5
« dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:06:01 am »
Pojawiły się zapowiedzi FC5. Data wydania przewidziana jest na 27.02.2018. Tym razem akcja ma toczyć się w Montanie, chociaż były różne podejrzenia odnośnie innych krain (tak szczerze, śmiać mi się chciało z większości).
Przeciwnikami tym razem będą wyznawcy nowego kultu, jaki pojawi się na terenie Hope County, fikcyjnego okręgu stworzonego na potrzeby serii. Z zapowiedzi wynika, że tym razem możliwość interakcji z otoczeniem będzie jeszcze większa niż poprzednio, można np. korzystać z samolotu, poza tym wybory mają mieć znaczenie w rozgrywce, czyli nasi sojusznicy będą istotni. Największym sojusznikiem gracza ma być ruch oporu, a z filmików wynika że postacie to "typowi" Amerykanie z Montany ;) (tak na moje oko). Podobno (to tylko zapowiedzi) stworzono możliwość znaczej ingerencji gracza w posiadane wyposażenie, ale nie jestem pewien czy chodzi o ilość sprzętu do wyboru czy raczej liczbę modyfikacji. Dodatkowo, już tradycyjnie, pojawiają się sojusze ze zwierzętami, ale też spora ilość nowych pojazdów (jak choćby uzbrojony po pachy samolot rolniczy).

To tak na szybko oglądałem (bez dźwięku, z pracy klikam). Oficjalny trailer tutaj. Jest jeszcze więcej filmików: klik.

Co myślicie, przymierza się ktoś do 5-ki?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2017, 10:20:13 am wysłana przez rrico_76 »

Offline Morkhet

Odp: Far Cry 5
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2017, 15:05:55 pm »
Far cry to top 1 w fps i story, nie zapomniana przygoda i zabawa, oczywiście, że się przymierzam :), czekam z niecierpliwością.

Offline SebaSan1981

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2017, 22:07:22 pm »
Ja tam się nie przymierzam bo raczej mi Red Dead Redemption 2 w głowie. No i jeszcze poprzednia część do wykończenia zostala, z tego powodu nie wezmę się prędko za nową część.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2017, 08:10:54 am »
Skorzystałem z bonusa 10% za plusa i zaklepałem w pre orderze enhanced edition (czy jak jej tam) dzisiaj rano. Pozostaje czekać do lutego z nadzieją że gra będzie zrobiona dobrze i bez błędów.
Zapowiada się nieźle, chociciaż nie bardzo odpowiada mi osadzenie akcji tym razem. Wolałem egzotykę z poprzednich części: afra, tybet itd. Ale tak sobie myślę, że Montana to też w pewnym sensie egzotyka. Nie pasują mi giery osadzone w 'normalnych' okolicznościach, muszę wtedy naciągać motywację do grania.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2018, 16:27:50 pm »
Odgrzewam bo już czas ;)

1 post wyżej mówiłem o premierze przewidzianej na 27.02.2018. Niestety, została ona przesunięta o miesiąc, czyli koniec marca. Na dzień dzisiejszy to wychodzi równo za tydzień.
Pojawiły się już wczesne gameplaye z tej giery i nawet pewne oceny. Do części z nich bym się w zasadzie przychylił, a mianowicie, że w zasadzie nie pojawia się nic rewolucyjnego, tzn. nie będzie nowych mechanizmów działania, wszystkie patterny były już w poprzednich częściach. Ale oczywiście są wyjątki: brak wież do wspinaczki żeby odkryć obszar, brak minimapy i wędkowanie. Tyle nowinek, a reszta już była. Ale wiecie co? to w sumie dobrze, bo pozwoli szybko się odnaleźć w nowej części, chociaż dawno nie grałem. Mechanika będzie przewidywalna i łatwa do 'wskoczenia' bez straty czasu, zostaje sama czysta rozgrywka.
Wychodzi na to, że na razie tyle samo plusów co minusów. Obadam za około tydzień to będę mógł powiedzieć więcej.

Offline Morkhet

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2018, 16:46:30 pm »
Za trzy dni mam wypłatę, i biorę w ciemno :), wszystkie części far cry były udane jak dla mnie, najbardziej nie mogę się doczekać mega fabuły, więc zapewne i tym razem wciągnie mnie na maxa :).

Miesiąc mam na ukończenie FC5, następnie biorę się za Pillarsy 2, zapowiada się długie giercowanie.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2018, 08:54:18 am »
W sumie ja też polubiłem serię, od samej 1, która była niestety niegrywalna na moim sprzęcie i dlatego nie przeszedłem. Ale potem klimat każdej kolejnej części mnie wciągał (jedynki w zasadzie też, ale cięło się okrutnie i przestałem grać). Niech zaświadczy fakt, że na podstawie klimaciku Dogon Village dobierałem kolorystykę do obecnego mieszkania :), chyba najbardziej "afrykańskie" textury jakie widziałem.
Tybet też miodny, pewnie w życiu tego nie zobaczę, a tak to mogłem się poczuć jakbym się tam bujał. Ogólnie podoba mi się grafa w tych częściach, sama fabułka i cała otoczka (że niby jakaś fikcyjna kraina, ale skopiowana dokładnie z żywego przykładu, który sobie można porównać). Na to nakładają złe charaktery (żeby było na kogo polować), bo to my jesteśmy dobrzy z reguły i jechanka :).
W piątce nie bardzo mi pasi wtłoczenie całości w USA, mało klimatycznie jak dla mnie. Seria przyzwyczaiła mnie do większej egzotyki (mam jakiś podświadomy brak tego na codzień) i tego bym oczekiwał. Jest tyle fajnych lokacji na globusie a oni wybrali jeden z badziej oklepanych i znanych krajów.
A choćby Azja południowo-wschodnia (otoczka historyczna, nietuzinkowa kultura, pozostałości imperium Khmerów), Syberia (polowania, ruski klimat, może ucieczka z obozu pracy), Mezoameryka (kultury staroindiańskie, dżungla, przemyt) czy Patagonia (góry, duże otwarte przestrzenie, mało zasobów, może jakiś kartel albo neonaziści) - takie lokacje bym raczej proponował. W sumie Polska też by się nadała na taki hard core jaki mamy w FC :D

Offline Morkhet

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2018, 09:02:51 am »
Racja, mnie też trochę odstrasza umiejscowienie, do tego dochodzą jeszcze jakieś dziwne szarże autem ala berserker, wybuchy tu i tam, generalnie po trailerach stwierdziłem, chaos, chaos wszędzie. Zobaczymy, może to takie mylne odczucia, a twórcy jak zwykle otworzą portal dla oczu, który nas wciągnie na długie godziny.
Na to liczę :), a po poprzednich częściach, nie powinienem się obawiać.

Mają jeszcze duże pole do popisu, chociażby wykorzystać to co mówisz, generalnie użyli już prawie każdego klimatu, ale ciekawe czy kiedykolwiek pojawi się FC w średniowieczu, oraz FC w przyszłości *kosmos.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2018, 09:00:29 am »
Szarże autem i wybuchy to ja w poprzednich częściach też robiłem, jako środek perswazji ;), nic nowego. A kreowanie chaosu to bardzo dobre narzędzie ogarniania przeciwników jak jesteś jeden, można samodzielnie ich otoczyć :D
Wersji kosmicznej i średniowiecznej to bym raczej nie chciał, to już nie FC. Już primal był odstępstwem, ale jakoś zachował klimat. Ale blaszane zbrojki, miecze, lasery i kompozyty to już nie ta baja IMO. Zauważ, że zawsze pojawia się też jakiś wątek "duchowy", taki drugi świat gdzie zawodnik wchodzi na chwilę żeby coś ogarnąć. Jakoś nie widzę implemetacji tego w kosmosie czy w katolickim średniowieczu.
Średniowiecze tak, ale wczesne, gdzie były jeszcze kultury plemienne. Wrzucasz mitologię np. Celtów i już masz odniesienie, słowiański/germański/inny wojownik złapany jako niewolnik ucieka i walczy z systemem na obcej ziemi. Ale żeby dał radę to musi się sprzymierzyć z obcymi bogami przykładowo. Przy zastosowaniu naprawdę prostych środków zbrojnych, tylko trochę lepszych niż Primal. Bo to był taki czas, kiedy przez wiele stuleci w technologii niewiele się działo.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2018, 10:53:51 am »
Oooooj!

Mam na pulpicie ikonę. I wiecie co? Pod spodem jest licznik do godziny 0 ;D, wtedy mie sie FC ściungnie, zaynstaluje i jechane :)

A najbardziej mnie zdziwiło jak zobaczyłem u jednego ze znajomych na ps4 jego aktywność: Far Cry 5 - eksploracja doliny 'jakiejśtam'. Qrde, jak ten koleś zrobił żeby mieć dostęp 3 dni przed premierą?! wtf? to już z pre paidem dostajesz content czasem 1 dzień wcześniej, albo parę godzin, ja brałem preorder i licznik cyka. Ale 3 dni wcześniej? JAK???

Offline Morkhet

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2018, 20:15:04 pm »
Może dostał wersje testowa? A może stary numer, gdzie wystarczy przekręcić zegar o 3 dni i możesz hulać? Nie znam się na ps4, u mnie na steamie już ściągnięte, teraz pozostało czekać aż otworzą wrota :), oby dzisiaj o północy.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2018, 09:36:23 am »
No to poszli.

Gierka faktycznie podobna od poprzednich części, momentalnie się ogarnia mechanikę, chociaż są drobne różnice. Ale nie na tyle dziwne żeby nie dało się po prostu w nie wskoczyć.
W tej części mamy 3 głównych wrogów (w primalu mieliśmy 2), terytoria są podzielone i w różny sposób "zarządzane". Wykonywanie zadań na dowolnym raczej nie ma wpływu na drzewo perków, które tym razem jest jedno, niepodzielne, i można kupować co się potrzebuje. Punkty wpadają za różne aktywności typu zabójstwa, polowanie, wędkowanie, akcje samochodowe i inne.
Można zatrudniać spluwy do wynajęcia, są dwa typy takich najemników: jedni to normalni ludzie o ustalonych skillach i możliwościach, drudzy mają status specjalistów i można ich rozwijać pod własnym drzewem. I takim specem jest np. Boomer :). Nie mam na razie innych, tylko normalnych ludzi oprócz niego, ale już widzę jego przydatność. Oprócz mojego przeszukania ustrzelonych gnojków on też podchodzi i znajduje tony kasy przy zwłokach. Przegięcie, ja nie znajdę, a on znajdzie. Ale nie narzekam. Pewnie inni śpece mają swoje inne unikalne skille.
Wież faktycznie nie ma (poza jedną radiową jak na razie, do odblokowania tylko), ale jest masa różnych puntów, budynków, hangarów itp. do przejęcia, są też posterunki, tak jak poprzednio, w sensie czyszczenie po cichu bez alarmu jest punktowane itd. Znany mechanizm. Poza tym mamy skrytki z masą fajnych rzeczy, na niektóre są questy. I tradycyjnie jest jakiś crafting w rodzaju wykonania materiałów wybuchowych czy leków.
To takie pierwsze wrażenia od strony bardziej może mechaniki.

Offline Morkhet

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2018, 15:00:44 pm »
Mamy 4 głównych wrogów, 3 którzy kontrolują różne sekcje mapy, i czwarty "Ojciec" przywódca wszystkich, który dopiero wylezie jak pozbędziemy się jego rodzinki.
 Punkty wpadają za grabienie bunkrów, poprzez zebranie magazynów z skill pointsami, oraz za wykonywanie achievmentów, właśnie takich jak podałeś.

Ja mam odblokowaną Greece, i Nicka oraz Boomera, to aktualnie biegam z Greece, gdyż jest snajperką i w sumie to uratowała zadek parę razy, a Boomer to za szybko pada jak dla mnie. Szkoda, że jest tak mało broni, mogli by dodać większy arsenał, albo przynajmniej po kilka rodzai broni do danej kategorii.
Ukończyłem region Johna, i wciąż pozostało mi kilka misji, ale kurde, nie wiem gdzie są, jeździć po mapie i szukać znaczników w pobliżu to trochę kiepsko, chyba, że z innego regionu można dostać misję na tę mapę, tak jak teraz, gdy gadam z ludźmi już na wyzwolonym terenie to dają mi znaczniki i misję na mapie obok.

Offline rrico_76

• Ekspert
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2018, 09:05:18 am »
Ja na razie mam tylko Boomera, ale fakt, szybko pada. Czasem pomaga, np. jak plądrowałem taki bunkier to mi się podświetliła jakaś łajza na górze (Boomer ma taką opcję że oznacza wrogów), wysłałem go spod ziemi i rozpracował, zostało mi przeszukanie zwłok.
Ogólnie podobają mi się questy na poszukiwanie skrytek, fajne lokacje można wyczaić w ten sposób.
Wczoraj odblokowałem sobie Falls End, tak szczerze, myślałem że będzie przynajmniej o połowę trudniej. Przeciwników było chyba nie więcej niż 10. Kilku zdjąłem z łuku (m.in. snajpera, mój łuk ma lunetkę), kilku z CKMu a pozostałych eliminacja albo luta w fejs na chama. Tylko ostatniego z magnum bo myślałem że już wszyscy i przerzuciłem sobie.
Qutesty staram się robić nie w kolejności dostawania ale te najbliżej mnie, żeby stopniowo odkrywać mapę obszarami. Nie zawsze się udaje bo niektóre zadania mają podróż na inny teren i środek zostaje zaciemniony albo tylko korytarz. Nie podoba mi się tak, bo w ten sposób można pominąć inne questy, których nie widać bez odkrytej mapy, tak jak mówisz Mork, pozostałe drobiazgi. One mogą być widoczne jak się odkrywa partiami sąsiedni teren, bez większych przeskoków typu helikopter.
Też jestem na mapie Johna (tak samo zaczynałem, bo chciałem Boomera odblokować), ale mam nie ukończoną. I tam właśnie jest przeskok helikopterem.

Edit
No ok, poszedłem deko dalej i moja sytuacja się zmieniła. Kawał mapy wyczyszczone, ludzie uratowani, samolot pofrunięty itd. Mam też 3 ziomków już, czyli wszystkich szpeców z tej mapy, pora przejść na inną, gdzie już dostałem questa. Co prawda jeszcze z questów coś zostało bo olewałem gry na automatach i wyścigi także może pora do nich wrócić najpierw. Poza tym chcę trochę zapolować bo mało hajsu mam i przez to niewiele gnatów odblokowanych, o pojazdach nawet nie mówię. Sensowne ubranie też ma jakiś kosmiczny cennik. Przeważnie mam to co się samo odblokuje. I snajpę. I prawie nic więcej. Coś tam niby kupiłem ale niewiele tego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 09:08:58 am wysłana przez rrico_76 »

Offline Corena

• Nowy użytkownik
    • Tylko dla gracza
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2018, 19:17:03 pm »
Dopiero na jesieni skończyłam poprzednią część. Tego prehistorycznego w ogóle nie ruszam. Latem zabiorę się też do piątej części. Wygląda obiecująco.