Aldmeri Dominion

Przymierza (Alliances) – Aldmeri Dominion

Kiedy do Altmerów z Summerset dotarła wieść, że Imperial City upadło i że kontrolą je ludzcy zwolennicy Molag Bala, wówczas powstało Aldmeri Dominion. Elfy Wysokiego Rodu dotarły do sąsiednich ras: Leśnych Elfów i Khajiitów z prośbą, aby ich połączone siły mogły zapobiec temu by młodsze rasy Tamriel od sprowadzenia katastrofy na świat, jako że tak zrobili już nieraz w przeszłości. Kontrolowane przez Aldmerskie Dominium obszary to Wyspy Summerset, Valenwood oraz Elsweyr.

alliance-leader-aldmeri-dominion-v2Przywódczyni sojuszu – Królowa Ayrenn:„Nie żywię nienawiści do ras ludzkich, lecz są one jeszcze młode. Jak wszystkie dzieci, kierują się emocjami. Brakuje im mądrości, która przychodzi z wiekiem. Wolałbym umieścić niemowlę Altmerów na Rubinowym Tronie niż odstąpić Tamriel ich kapryśnym zachciankom.

Altmerów, Bosmerów i Khajiitów łączą wspólne cechy: inteligencja, cierpliwość i rozum. Nie szukamy bogactwa lub grabieży. Dominacja nie jest naszym celem, nie jest nim też aklamacja władzy dla niej samej.

Dziś stajemy do walki. Dziś przejmiemy z powrotem Rubinowy Tron, który zgodnie ze starożytnym prawem i z błogosławieństwa Bóstw należy się nam.

Stań po naszej stronie.”

ON-concept-Aldmeri_Dominion

Dominium Aldmerskie (Aldmeri Dominion) – dowodzone przez królową Ayrenn, łączy Altmerów, Bosmerów i Khajiitów, ma pod kontrolą Wyspy Summerset, Puszczę Valen oraz Elsweyr.